Kultūros ministras muziejų atvėrimo galimybes aptars su jų atstovais

© Nacionalinė dailės galerija

Kultūros ministras Simonas Kairys artimiausiomis dienomis susitiks su muziejų atstovais aptarti šių įstaigų atidarymo galimybes. Anot jo, kitą savaitę Vyriausybėje bus sprendžiamas ne tik muziejų, galerijų, tačiau ir bibliotekų skaityklų bei renginių, neišlipant iš automobilio, veiklos atnaujinimo klausimai.

Kaip seksis toliau žingsniuoti karantino laisvinimo kultūros ir meno sektoriuje keliu, priklausys ir nuo mūsų visų sąmoningumo.

Simonas Kairys

„Tikiuosi, kad po savaitės jau žengsime šį reikšmingą žingsnį susigrąžinant kultūrinį vyksmą, kuris ypač svarbus tiek šio sektoriaus atstovams, tiek bendrai mūsų visuomenės savijautai“, – pasidalintame Facebook įraše teigia S. Kairys.

Kaip rašo kultūros ministras, jis ketvirtadienį susitiks su Muziejų taryba, o penktadienį – su Kultūros ministerijai pavaldžių muziejų atstovais. „Išsiaiškinsime visus su šių įstaigų atvėrimu kylančius klausimus ir kitą trečiadienį keliausime į Vyriausybės posėdį svarstyti muziejų ir galerijų, o taip pat – bibliotekų skaityklų bei renginių neišlipant iš automobilio veiklos atnaujinimų“, – teigia S. Kairys. 

Simonas Kairys. © Liberalų sąjūdis

Kultūros ministras prideda, kad tolimesni sprendimai priklausys ir nuo visuomenės sąmoningumo: „Kaip seksis toliau žingsniuoti karantino laisvinimo kultūros ir meno sektoriuje keliu, priklausys ir nuo mūsų visų sąmoningumo – to labai norėčiau paprašyti. Ir pasinaudosiu proga dar kartą padėkoti kultūros ir meno atstovams už supratingumą, geranorišką bendradarbiavimą ir kantrybę“.

Koks numatomas atlaisvinimų kultūrai planas?

Anksčiau S. Kairys jau buvo užsiminęs, kokiomis naujų susirgimų skaičiaus mažėjimo sąlygomis, būtų planuojamas nuoseklus kultūros ir renginių sektorių atvėrimas. Kaip viešai skelbta, pasiekus 200 naujų užsikrėtimo atvejų 100 tūkst. Gyventojų, planuojama leisti atsidaryti parodų erdvėms bei vykti renginiams, kuriuos stebima iš automobilio. Peržengus 150 naujų susirgimo koronavirusu atvejų ribą, kalbėta, bus atnaujinamos bibliotekų paslaugos ir vieši kino rodymai. Pasiekus 50 naujų atvejų bus leidžiami renginiai: uždarose vietose iki 50 žmonių, lauke – 100. Peržengus 25 ribą, renginiuose uždaruose erdvėse galėtų susirinkti 100, atvirose – 200 žmonių.

Šios dienos duomenimis, skelbiamais specialiame Vyriausybės puslapyje Koronastop.lt, Lietuvoje fiksuota 238,8 naujų susirgimo atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų.

Tuo tarpu, Vyriausybė susilaukia vis aktyvesnios kultūros sektoriaus atstovų kritikos, raginančios logiškai ir teisingai atlaisvinti karantino suvaržymus. Anot jų, kultūros paslaugos yra kur kas saugesnės nei dabar leidžiami apsilankymai maisto prekių parduotuvėse ar ką tik veiklą atnaujinusiuose grožio salonuose.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments