S. Kairys: Rusija naikina Ukrainos kultūros paveldą, kultūrinį identitetą

Simonas Kairys ES kultūros ministrų taryboje. © Kultūros ministerija

Kultūros ministras Simonas Kairys balandžio 4 d., pirmadienį, dalyvavo Liuksemburge vykstančioje ES kultūros ministrų taryboje, praneša Kultūros ministerija.

ES toliau turi ginti informacinę erdvę blokuodama rusiškos ir baltarusiškos propagandos kanalus.

Simonas Kairys

Kreipdamasis į ES kultūros ministrus S. Kairys trumpai pristatė svarbiausius Lietuvos pagalbos Ukrainos pabėgėliams aspektus. Jis akcentavo siūlomą pagalbą meno kūrėjams, kultūros ir žiniasklaidos profesionalams: įsidarbinimo galimybes, parengtą stipendijų Ukrainos menininkams paketą, taip pat įkuriamas įvairias bendruomenines erdves ukrainiečiams – nuo Šiuolaikiniame meno centre veikiančios dienos stovyklos Ukrainos vaikams iki „Kaunas 2022“ iniciatyva įrengtos bendradarbystės erdvės ukrainiečių menininkams Kauno centriniame pašte.

Ministras taip pat pabrėžė, kad Ukrainos pabėgėliams mūsų šalyje atveriama daugybė galimybių nemokamai lankyti muziejus, kultūros centrus, bibliotekas, spektaklius ir kitaip aktyviai įsitraukti į kultūrinį vyksmą.

Kalbėdamas ES kultūros ministrų taryboje S. Kairys akcentavo, kad visapusiška pagalba Ukrainai šiandien yra svarbiausias ES darbotvarkės klausimas.

„Turime aktyviau kovoti su didžiuliu Rusijos karo propagandos ir dezinformacijos srautu. ES toliau turi ginti informacinę erdvę blokuodama rusiškos ir baltarusiškos propagandos kanalus. Kviečiame priimti sprendimus, kad visų mūsų šalyse ir pasinaudojus mūsų šalių priemonėmis, įskaitant palydovus, tokie TV kanalai nebūtų skleidžiami. Karo propagandos skleidimas nėra žiniasklaidos laisvė“, – teigė ministras.  

S. Kairys taip pat paragino didinti pastangas siekiant blokuoti Rusijos dalyvavimą tarptautiniuose formatuose. „Rusija naikina Ukrainos kultūros paveldą, kultūrinį identitetą. Ši šalis negali organizuoti ir pirmininkauti UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ajai sesijai“, – kalbėjo S. Kairys.

Kreipdamasis į savo kolegas kultūros ministras paragino drauge remti Ukrainos europinę perspektyvą: „Su Ukraina Europos ateitis ilgalaikėje perspektyvoje bus geresnė ir saugesnė. Lietuva tvirtai palaiko ES kandidatės statuso Ukrainai suteikimą.“

Ministrai diskutavo dėl Ukrainos kultūros sektoriaus apsaugos

Tarybos sesijose ministrai diskutavo dėl veiksmų, skirtų apsaugoti kultūros sektorių ir jame dirbančius žmones, paveiktus Rusijos karinės agresijos Ukrainoje. Baltijos šalys taip pat kvietė Europos Komisiją intensyviau kovoti su Rusijos dezinformacija Europos Sąjungoje ir blokuoti daugiau Rusijos televizijos kanalų.

Liuksemburge taip pat buvo patvirtinamos ES kultūros ministrų tarybos išvados dėl tarpkultūrinių mainų stiprinimo pasitelkiant menininkų ir kultūros bei kūrybos sektorių specialistų mobilumą ir daugiakalbystę skaitmeniniame amžiuje bei tarybos išvados dėl Europinės strategijos dėl kultūros ir kūrybos industrijų ekosistemos kūrimo.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments