Lietuvos kultūros tarybos pirmininko pareigoms teiks Astos Pakarklytės kandidatūrą

Asta Pakarklytė. © Tomas Terekas

Kultūros ministras Simonas Kairys Vyriausybei teiks tvirtinti Astos Pakarklytės kandidatūrą į Lietuvos kultūros tarybos pirmininko pareigas. Kartu Vyriausybei bus teikiama tvirtinti ir 10 naujos kadencijos LKT narių, skelbia Kultūros ministerija.

Smarkiai viliuosi, kad mano kultūros žinios ir patirtys kartu su smalsumu ir ryžtu padėtų įveikti išties didelius iššūkius.

Asta Pakarklytė

Svarstydamas būsimojo LKT pirmininko kandidatūros klausimą S. Kairys kreipėsi į kultūros bendruomenę ir skatino aktyviai įsitraukti į procesą bei siūlyti kandidatus. Į šias pareigas pretendavo ir į pokalbius su ministru buvo pakviesti šeši kandidatai. 

„Mano sprendimą Vyriausybei siūlyti būtent A. Pakarklytės kandidatūrą lėmė solidi jos profesinė patirtis, tarptautinių kultūros lauko procesų išmanymas, taip pat per pokalbius atsiskleidusios asmeninės savybės – iniciatyvumas, veržlumas, taip pat ir aiškus suvokimas, kokie dideli iššūkiai laukia imantis šių atsakingų pareigų. Tikiuosi, kad naujosios kadencijos tarybos pirmininkė ir tarybos nariai dar labiau sustiprins ir išryškins esminius LKT veiklos principus – skaidrumą bei pasitikėjimą – ir veiks visų pirma kaip bendruomenės savivalda bei savireguliacija pagrįsta sistema“, – sakė kultūros ministras S. Kairys.

Muzikologė, aktyvi kultūros savivaldos procesų dalyvė

A. Pakarklytė – muzikologė, aktyvi kultūros savivaldos procesų dalyvė, sukaupusi įvairią vadybinę, mokslinę, komunikacinę patirtį dirbdama viešojo sektoriaus institucijose ir nevyriausybinėse organizacijose, tarp jų – Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Lietuvos kultūros tyrimų institute, Lietuvos nacionaliniame radijuje, „Kultūros baruose“. Nuo 2014 m. vadovauja Lietuvos muzikos informacijos centrui, kuris plėtoja įvairias nacionalines ir tarptautines Lietuvos muzikos leidybos bei sklaidos veiklas. 

„Lietuvos kultūros tarybai esu teikusi visų lygių paraiškas, įvairias pastabas dėl veiklos tobulinimo, prisidėjusi prie stebėsenos ir analizės sistemos modeliavimo, žvalgiusi tarptautines praktikas, tad išorinės patirties įgyta daug. Bet visada buvo smalsu pažvelgti į sistemą iš vidaus, jos galimybes ir plėtrą toliau stiprinant šį investicijų į kultūrą įrankį. Smarkiai viliuosi, kad mano kultūros žinios ir patirtys kartu su smalsumu ir ryžtu padėtų įveikti išties didelius iššūkius“, – teigė išrinktoji LKT pirmininkė.

Asta Pakarklytė. © Anton Lukoszevieze

Kartu Vyriausybei tvirtinti kultūros ministras teiks ir naujosios kadencijos LKT narių sąrašą. Į LKT išrinkti: muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas Rimvydas Laužikas, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas Dainius Vaitiekūnas, etnologė Aušra Žičkienė, tautinių mažumų (bendrijų) atstovas Dainius Babilas, aktorė Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro ir kino kritikas Vaidas Jauniškis, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė.

Pagal Lietuvos kultūros tarybos įstatymą LKT narių rinkimai vyksta keliais etapais. Iš pradžių kultūros, meno, mokslo ir nepriklausomos organizacijos bei tautinių mažumų bendrijos turi deleguoti LKT rinkėjus, kurie išrenka 20 kandidatų į tarybos narius. Iš jų kultūros ministras kartu su Lietuvos kultūros ir meno taryba atrenka 10 kandidatų ir teikia tarybos sudėtį tvirtinti Vyriausybei. 

Šiuo metu tebegaliojančios tarybos kadencija dar tęsis iki 2021 m. birželio 17 d.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments