Savarankiškai dirbantys kūrėjai raginami naudotis jiems skirta subsidija

Pinigai. © Markus Spiske / Unsplash

Kultūros ministerija ragina individualiai dirbančius kūrėjus aktyviai naudotis finansine paramos priemone – subsidija, skirta būtent savarankiškai veiklą vykdantiems žmonėms. Paraiškos priimamos iki šių metų birželio 1-osios.

Tai – reikšminga pagalba šalia kasmėnesinės individualiai dirbantiems žmonėms mokamos išmokos, kurią skiria Užimtumo tarnyba.

Simonas Kairys

Vyriausybės patvirtinta subsidijų skyrimo ir administravimo tvarka nuo karantino nukentėjusiems savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims numato, kad į šią paramą gali pretenduoti tiek pagal individualios veiklos pažymėjimą, tiek pagal verslo liudijimą veiklą vykdantys žmonės. 

„Ši subsidija yra ypač aktuali kultūros sektoriui, nes ženkli jo atstovų dalis dirba pagal individualios veiklos pažymėjimą arba verslo liudijimą. Raginame juos nedelsti ir aktyviai naudotis šia galimybe. Tai – reikšminga pagalba šalia kasmėnesinės individualiai dirbantiems žmonėms mokamos išmokos, kurią skiria Užimtumo tarnyba“, – sakė kultūros ministras Simonas Kairys

Kaip jau anksčiau skelbė Ekonomikos ir inovacijų ministerija, paramą gali gauti asmenys, vykdantys individualią veiklą, kuri įtraukta į Karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą. Parama savarankiškai dirbantiems pagal pažymą asmenims susieta su 2019 m. apskaičiuotu gyventojų pajamų mokesčiu (GPM), o dirbantiesiems pagal verslo liudijimą – su sumokėto nustatyto fiksuoto dydžio pajamų mokesčio suma.

Subsidiją galės gauti gyventojai, kurie individualiai ar su verslo liudijimu bus dirbę ne trumpiau kaip tris mėnesius per pastaruosius metus, o jų pajamos iš kitokios veiklos per 2019 metus neviršijo 12 minimalių algų (7284 Eur).

Parama siekia 100 proc. apskaičiuotos ir (arba) sumokėtos GPM sumos: ne mažiau kaip 100 Eur ir ne daugiau kaip 18 minimalių atlyginimų (MMA) – tai sudaro beveik 11 tūkst. eurų. Jei veikla buvo vykdoma ir pagal pažymą, ir pagal verslo liudijimą, tuomet  paramos dydis bus sumuojamas, bet taip pat negalės viršyti 18 MMA.

Teikti paraiškas subsidijai gauti reikia Valstybinės mokesčių inspekcijos sistemoje „Mano VMI“. Ši subsidija papildys šiuo metu individuliai dirbantiems asmenims Užimtumo tarnybos skiriamą kasmėnesinę 260 eurų išmoką.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments