XIII nacionalinis moksleivių muzikos kūrinių konkursas „Mano nata“

Featured Video Play Icon

Birželio 4 d. | 13:00

Tryliktą kartą rengiamo nacionalinio moksleivių muzikos kūrinių konkurso „Mano nata“ koncertas tiesiogiai iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos.

Kūrinius atlika patys autoriai, taip pat Giedrius Gečys (tenoras), Lukas Butkus (fortepijonas, klavesinas) ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis „Musica humana“ (meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris).

Laureatai jauniausiųjų autorių kategorijoje

1-osios vietos laureate už kūrinį „Mintys sustoja ketvirtadieniais“ trims smuikams tapo Klaipėdos Vydūno gimnazijoje besimokanti kūrybos mokytojos Ingridos Bertulienės mokinė Adelė Vozgirdaitė (g. 2009). 

2-ąją vietą už savarankiškai sukurtą kūrinį „Tunelis“ fleitai, obojui ir styginiams pelnė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų gimnazijos mokinys Laurynas Beinaris (g. 2009). 

3-oji vieta už kūrinį „Lietaus melodija“ fleitai ir fortepijonui atiteko Šiaulių Dainų muzikos mokyklos kūrybos mokytojo Algirdo Bružo mokinei Augustei Plepytei (g. 2008). 

Laureatai vyresniųjų autorių kategorijoje

1-osios vietos laureatu už kūrinį „Vilniaus haiku“ tenorui ir kontrabosui tapo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos kūrybos mokytojos Nailios Galiamovos mokinys Nojus Mackevičius (g. 2005).

2-ąją premiją už kompoziciją „Sūkuriai ir vijurkai“ obojui, fortepijonui ir styginių kvartetui pelnė Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijos kūrybos mokytojo Ričardo Kabelio mokinys Aistis Tamulevičius (g. 2004).

3-oji premija už kūrinį „Žmonės pro rakto skylutę“ fortepijonui ir styginių kvintetui paskirta Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos kūrybos mokytojos Vaidos Beinarienės mokiniui Pauliui Stanulioniui (g. 2003). 

Jauniausios autorės diplomas ir specialus prizas įteiktas Zarasų meno mokyklos kūrybos mokytojos Evelinos Akatjevos mokinei Rugilei Čepėnaitei (g. 2013).

Už įtaigų savo kūrinio „Vandenynai“ fortepijonui atlikimą, diplomą pelnė Grigiškių meno mokyklos kūrybos mokytojos Eglės Staišiūnienės mokinė Ieva Kasparavičiūtė (g. 2010).

Konkurso „Mano nata” 500-uoju kūriniu paskelbtas Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijos mokinio Aleksandro Mašonio (g. 2005) kūrinys „Penki J. S. Bacho nustebimai“ klavesinui.

Kūrinius vertino muzikologė Lina Navickaitė-Martinelli, kompozitoriai Antanas Kučinskas, Loreta Narvilaitė ir Giedrius Svilainis. 

Konkurso „Mano nata“ anonsas

Konkursą rengia Lietuvos kompozitorių sąjungos viešoji įstaiga „Mano nata“ ir partneriai ­– Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos nacionalinė filharmonija ir Lietuvos muzikos informacijos centras. Konkursą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Asociacija LATGA. 

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments