Dėl pandemijos nukentėjusiems kūrybiniams verslams – didesnės paramos galimybės

„Kontaktas“. © Tomas Terekas

Vyriausybė patvirtino subsidijų labiausiai nukentėjusioms įmonėms skyrimo tvarką, kuri atveria gerokai platesnes paramos galimybes kultūros ir kūrybinėms industrijoms. Reaguojant į šio sektoriaus atstovų lūkesčius ir pastabas, Kultūros ministerijos iniciatyva į naująją subsidijų skyrimo tvarką įtrauktos priemonės, kur kas parankesnės smulkiosioms įmonėms.

Į šią paramą galės pretenduoti tie, kurie dėl karantino apribojimų negalėjo vykdyti veiklos, bet vis tiek patyrė neišvengiamų išlaidų.

Vygintas Gasparavičius

„Iki šiol galiojanti subsidijų nuo gyventojų pajamų mokesčio (GPM) skyrimo tvarka nėra itin palanki kultūros ir kūrybinėms industrijoms dėl šio sektoriaus specifikos: mažo nuolat dirbančiųjų skaičiaus, taip pat iš šalies papildomai samdomų specialistų. Džiaugiuosi, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija, rengdama subsidijų skyrimo tvarką, atsižvelgė į šias aplinkybes ir atvėrė daugiau paramos galimybių kūrybininkams”, – sakė kultūros ministras Simonas Kairys.

Trys alternatyvos

Labiausiai nuo pandemijos nukentėjusios įmonės subsidijų apskaičiavimą galės rinktis pagal tris alternatyvas. Pirmuoju atveju paramos dydis siejamas su įmonės sumokėtu ir (arba) įskaitytu GPM bei įmonės pajamų kritimo procento dydžiu. Šiuo atveju paramos dydis sieks iki 350 tūkst. eurų.

Antrasis būdas skirtas smulkiosioms ir neseniai įsteigtoms įmonėms – jos be audito galės kreiptis paramos fiksuotosioms išlaidoms padengti. Subsidija padengs iki 70 proc. fiksuotųjų išlaidų, bet ne daugiau nei 40 tūkst. eurų.

„Būtent ši subsidijos forma, parengta atsižvelgiant į paties kultūros sektoriaus lūkesčius, yra ypač svarbi muzikos klubams, mažiesiems kino teatrams ir kitiems smulkesniems kultūros ir kūrybinių industrijų atstovams. Į šią paramą galės pretenduoti tie, kurie dėl karantino apribojimų negalėjo vykdyti veiklos, bet vis tiek patyrė neišvengiamų išlaidų”, – teigė kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius. Subsidijos lėšomis bus galima padengti patalpų nuomos, eksploatacines, komunalines, saugos ir kt. išlaidas.

Trečiuoju atveju įmonės galės gauti subsidiją, padengsiančią iki 70 proc. nepadengtų fiksuotųjų išlaidų ir sieksiančią iki 350 tūkst. eurų. Šiuo atveju subsidijos gavėja privalės Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikti audituotas finansines ataskaitas.

Labiausiai nuo pandemijos nukentėjusios įmonės paraiškas subsidijoms gauti kviečiamos teikti iki liepos 1 d.

Plačiau apie subsidijų skyrimo tvarką skaitykite ČIA.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments