S. Kairys su Pietų Korėjos parlamentarais aptarė kultūrinį bendradarbiavimą

S. Kairys susitiko su Pietų Korėjos parlamentarais. © Liudas Masys

Kultūros ministras Simonas Kairys susitiko su Pietų Korėjos parlamentarais. Susitikimo metu aptartos kultūrinio bendradarbiavimo perspektyvos bei ypatinga abi šalis jungianti sukaktis. Šiemet minimas Lietuvos ir Pietų Korėjos diplomatinių santykių 30-metis, praneša Kultūros ministerija.

Lietuvos ir Pietų Korėjos diplomatiniuose santykiuose kultūrinės jungtys vaidina išties reikšmingą vaidmenį.

Simonas Kairys

„Lietuvos ir Pietų Korėjos diplomatiniuose santykiuose kultūrinės jungtys vaidina išties reikšmingą vaidmenį. Šiuos ryšius dar labiau stiprina birželį pasirašytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Korėjos Respublikos Vyriausybės susitarimas dėl bendradarbiavimo kultūros, meno, švietimo, mokslo, jaunimo reikalų ir sporto srityse. Taip pat – šiuo metu steigiama Lietuvos Respublikos ambasada Seule. Visa tai – geras pagrindas toliau vystyti tvirtus ateities santykius“, – sakė kultūros ministras S. Kairys.

Minint diplomatinių Lietuvos ir Pietų Korėjos santykių sukaktį šiais metais abiejose šalyse įvyks daug kultūrinių iniciatyvų. Seule, Nam June Paik centre, šiuo metu veikia paroda apie Fluxus meną „Humor Has It”, skirta Jurgio  Mačiūno 90-mečiui paminėti.  Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui bendradarbiaujant su Seulo fotografijos muziejumi ir Lietuvos Respublikos ambasada Kinijoje, rugpjūčio 14 d. bus pristatyta rinktinė Lietuvos fotografijos paroda „Uncoverings“ Seulo fotografijos muziejuje. Parodoje bus eksponuojama beveik 100 reikšmingiausių Lietuvos fotografų darbų nuo 1960 m. iki šių dienų. Tai – pirmasis tokios apimties Lietuvos fotografijos pristatymas Azijos šalyse.   

Nuo rugsėjo 1 d. Geoje tarptautiniame menų festivalyje, „Haegeumgang Theme“ muziejuje tris mėnesius veiks paroda, kurioje dalyvaus keturi Lietuvos menininkai. Bus pristatyti tapytojų Daivos Kupstienės, Zitos Jusevičiūtės-Tarasevičienės, Sigito Petrausko ir fotomenininkės Gabrielės Kuizinaitės kūriniai.

Partnerystes su Pietų Korėja Lietuvos meno ir kultūros sektoriuje taip pat skatina ir nuo 2014 m. Lietuvos kultūros instituto vykdoma Užsienio ekspertų vizitų programa. Įgyvendinant šią programą į Lietuvą buvo pakviesta Pietų Korėjos teatro vaikams ekspertė Sookhee Kim, vizualiojo meno kuratorių grupė, organizuoti teatro ekspertų mainai abiejose šalyse.

Susitikime su kultūros ministru svečiai iš Pietų Korėjos pasidžiaugė Kauno, kitąmet tapsiančio Europos kultūros sostine, įvertinimu ir vylėsi, kad ši programa padės suaktyvinti kultūrinius abiejų šalių ryšius. Kultūros ministras S. Kairys savo ruožtu paminėjo dar vieną artėjantį įvykį – 2023-aisiais būsiantį Vilniaus 700 metų jubiliejų – ir teigė, kad ši sukaktis taip pat leis dar labiau sutvirtinti kultūrinius saitus.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments