Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ribotą laiką leis žiūrėti spektaklius virtualiai

Eduardo Balsio šokio spektaklis „Eglė žalčių karalienė“. © KVMT

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras karantino metu kviečia žiūrovus bendrauti virtualiai ir suteikia galimybę ribotą laiką nemokamai žiūrėti kai kurių spektaklių vaizdo įrašus. Taip pat teatras supažindina, kaip šiuo laikotarpiu dirba kūrėjai, ir dėkoja žiūrovams už palaikymą.

Labai tikiuosi mūsų žiūrovų palaikymo šiuo metu. Be jūsų mes neišgyvensime ir mūsų veikla neturės tikslo.

Laima Vilimienė

Didžiausias turtas – kūrybiniai darbuotojai

Šiuo metu, pasak Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro, svarbiausias teatro vadovybės uždavinys – padėti išlaikyti jų kūrybines galias, ieškant būdų sėkmingai repetuoti bei tobulėti namuose. „Mūsų baleto trupė ypatingai išradinga, tad rytinės ir vakarinės treniruotės pamokos sėkmingai vyksta nuotoliniu būdu, šiuolaikinių ryšio priemonių pagalba. Sudėtingiau tik muzikantams ir choristams, kurie turi dirbti grupėse, repetuoti ansamblius. Šiuo metu jie repetuoja ne tik Jacques’o Offenbacho operetę „Orfėjas pragare“, bet ir mokosi vasarą premjerai rengiamos Richardo Wagnerio operos „Skrajojantis olandas“ partijas“, – pasakoja Muzikinio teatro vadovė.

Dėkoja žiūrovams ir tikisi palaikymo

Laima Vilimienė ypatingai dėkoja žiūrovams, kurie nusprendė negrąžinti bilietų ir neatsiimti pinigų už neįvykusius spektaklius bei taip paremti sunkius laikus išgyvenančius menininkus. „Esame labai dėkingi savo žiūrovams už supratimą. Ir už tai, kad nėra apgulties norinčių susigrąžinti pinigus. Tad galime skirti daugiau dėmesio repertuaro perplanavimui ir būsimoms premjeroms.

Viena iš jų – J.  Offenbacho operetės „Orfėjas pragare“ premjera, planuota rodyti balandžio 17 ir 18 dienomis. Mums sudėtingiau nukelti premjerą nei teatrui, turinčiam savo salę… Visgi mūsų rūpesčiai gana maži palyginus su tais, kuriuos išgyvename visi. Svarbiausia dabar – likti sveikiems“, – linki L. Vilimienė ir priduria: „Labai tikiuosi mūsų žiūrovų palaikymo šiuo metu. Be jūsų mes neišgyvensime ir mūsų veikla neturės tikslo.“

Viačeslavo Ganelino miuziklas „Velnio nuotaka“. © Mindaugas Razutis

Spektakliai – jūsų ekrane

Muzikinio teatro Facebook paskyroje bei internetinėje svetainėje jau galima išvysti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklių įrašus. Kiekvienas būdamas savo namuose gali juos peržiūrėti, tačiau pastatymai internete bus viešinami ribotą laiką.

Teatras sudarys galimybę žiūrėti XX a. lietuvių kompozitoriaus Eduardo Balsio šokio spektaklį „Eglė žalčių karalienė“, kurio premjera įvyko 2019-ųjų rugpjūtį. Jaunosios kartos kūrėjų komanda – choreografas Martynas Rimeikis, dirigentas Modestas Barkauskas, scenografas Marijus Jacovskis ir kostiumų dailininkė Elvita Brazdylytė – stengėsi įsiklausyti į kompozitoriaus E. Balsio muziką ir neprimesti Eglės ir Žilvino meilės istorijai nūdienos socialinių kontekstų. Kartu mėginta išvengti ir pasakų inscenizacijoms būdingos vizualių detalių gausos, todėl naujajame pastatyme kalba pats šokis, o ne dekoracijos ar butaforija.

Taip pat bus galima pamatyti Antano Kučinsko operą vaikams „Bulvinė pasaka“. Pasak Antano Kučinsko, ši žaisminga, šmaikšti, dinamiška pasaka yra metaforiška socialinio konflikto parafrazė: Bulvės – tai apsnūdęs elitas, o Pelės – nerimstančios masės. „Idealizuojantį pasakos santykį keičia ironija, satyra, kuri skatina atviriau ir nuoširdžiau pažvelgti į žmogiškosios prigimties žavumą ir kvailumą. Manau, tai taikliai atliepia nūdienos situaciją, tad pasaka turėtų būti ne tik smagi pramoga, bet aktuali ir prasminga opera vaikams ir jų tėvams“, – teigė kompozitorius.

Šio spektaklio tęsinys „Makaronų opera“. Šįkart išbadėjusios pelės atvyksta į Italiją, operos ir skaniausio pasaulyje maisto tėvynę, norėdamos sočiai krimstelėti makaronų. „Makaronų karalystėje“ keistai susipina melas ir tiesa, meilė ir išdavystė, karas ir taika.

Šokio spektaklio „Altorių šešėly“ anonsas:

Išvysite ir Viačeslavo Ganelino „Velnio nuotaka“ – pirmąjį lietuvišką miuziklą. Jo siužeto pagrindu tapo Kazio Borutos apysaka „Baltaragio malūnas“ – viena žymiausių meilės istorijų dvidešimto amžiaus lietuvių literatūroje. 2012 m. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre sukurto „Velnio nuotakos“ pastatymo režisierius Kęstutis Jakštas yra pasakojęs, kad šis pastatymas atskleidžia lietuvių liaudies kodą: „Tai, kaip mes mokame linksmintis, pasijuokti iš savęs ir iš kitų, ironizuoti, aistringai mylėti ir nekęsti, kovoti už savo laimę ir tada, kai mūšis pralaimėtas, žodžiu – pilnakraujiškai gyventi ir tikėti“.

Netrukus virtualųjį teatro repertuarą papildys ir šokio spektaklis „Altorių šešėly“. Birutės Mar libreto šokio spektakliui, sukurtam pagal V. Mykolaičio-Putino klasika tapusį romaną „Altorių šešėlyje“, pagrindinė tema – žmogaus pašaukimo ir gyvenimo prasmės bei savęs pažinimo kelias.

VOXART.lt rekomenduoja kultūros ir meno turinį, kurį galima žiūrėti ir klausyti iš namų:

Susipažinkite su plačiu lietuvių muzikos peizažu Lietuvos muzikos informacijos centro grotuve

„Muzikalkė“ gyvai transliuos visiems atviras muzikos pamokas

Nacionalinis dramos teatras kviečia klausytis pokalbių su teatralais

MoMA siūlo mėgautis šiuolaikiniu menu ir plėsti žinias iš namų

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments