Menų spaustuvė švenčia jubiliejų: jau 20 metų – daugiau nei scena

Menų spaustuvė. © Dainius Pu

Lygiai prieš du dešimtmečius savo veiklą Vilniaus senamiestyje, tuomet dar tarp apgriautų industrinių sienų, pradėjo Menų spaustuvė – šiuolaikinių scenos menų organizacija. Dvidešimt metų išlikti aktyviai ir vis dar ne mažiau aktualiai organizacijai – užduotis ne iš lengvųjų. Tačiau Menų spaustuvė liko ištikima idėjai, dėl kurios ir buvo įkurta.

Visus šiuos metus skleisime žinią apie save ir kalbėsime apie Menų spaustuvę kaip vietą, apie mūsų vykdomą tinklaveiklą bei tarptautiniškumą.

Jolita Balandytė

Ji ir šiandien – nepriklausoma aikštelė, kurioje savo veiklas vykdo bei renginius pristato daugybė organizacijų, scenos menų kūrėjų, o auditorija yra nuolat supažindinama su šiuolaikinių scenos menų įvairove. Menų spaustuvė jau 20 metų – daugiau nei scena.

Visus metus truksianti jubiliejinė kampanija

Švęsdama 20 metų jubiliejų Menų spaustuvė neplanuoja prisirišti prie konkrečios vienos datos ar vieno įvykio. Žinios apie Menų spaustuvės veiklas ir svarbiausius įvykius bus skleidžiamos visus metus. Vienas iš pasirinktų komunikacijos tikslų – pasiekti auditoriją, kuriai per dvidešimt metų galbūt taip ir nepavyko atrasti šios erdvės.

Menų spaustuvė. © Dainius Pu

Taigi, šiam jubiliejui skirta komunikacijos kampanija pristatys visas Menų spaustuvės veiklas, jų įvairovę. Papasakos čia galbūt nei kartą nesilankiusiems, kiek daug visko „telpa“ po Menų spaustuvės stogu ir akcentuos, kad ši vieta nėra teatras, Menų spaustuvė – kur kas daugiau nei įprasta scena.

„Visus šiuos metus skleisime žinią apie save ir kalbėsime apie Menų spaustuvę kaip vietą, apie mūsų vykdomą tinklaveiklą bei tarptautiniškumą. Daug dėmesio skirsime sritims, kurios šiuo metu ir yra mūsų kaip organizacijos prioritetas ir kurioms skirtos praktiškai visos Menų spaustuvės veiklos bei organizuojami festivaliai – šiuolaikinis teatras vaikams, menas viešuose erdvėse bei šiuolaikinis cirkas. Dalinsimės įžvalgomis apie tai, kokią Menų spaustuvę norime matyti ateityje mes ir kokie yra kūrėjų lūkesčiai“, – pasakoja Menų spaustuvės vadovė Jolita Balandytė.

Šventiška vizualinė kalba

Jubiliejinės kampanijos raktiniai žodžiai – spektakliai, parodos, Infoteka, rezidentai, nepriklausoma aikštelė. Jais Menų spaustuvė kvies į pažintį su šiuolaikiniais scenos menais ir į patirtis šioje vietoje apsilankius.

„Mūsų tikslas buvo sukurti šventišką vizualinę kalbą, kuri lengvai transformuotųsi pasakodama apie skirtingas Menų spaustuvės veiklas, ištisus metus. Siekiame, kad vizualiniai kodai keltų klausimus, skatintų interpretuoti veiklas bei jų tarpusavio sąveikas, tokiu būdu neįpareigojančiai leistų projektuoti mintis ateičiai. Estetika sufleruoja atvirus procesus bei įvairias veiklas, kurios vyksta po Menų spaustuvės stogu“, – apie sukurtą komunikacijos vizualinį identitetą pasakoja jos kūrėjai Nerijus Keblys ir Mantas Rimkus („Taktika studio“).

Menų spaustustuvė – daugiau nei scena!

Šiai šventinei komunikacijai pasitelkiamos ir išskirtinės iliustracijos. Jomis pasirūpino ne kartą su Menų spaustuve prie įvairiausių projektų dirbęs menininkas Antanas Dubra. „Labai smagu vėl dirbti su Menų spaustuve, jei bendradarbiaujame tai dažniausiai ieškome naujų dar nematytų sprendimų ir turime pasitikėjimą vieni kitais. Ir šįkart siekiame padaryti kažką naujo, šviežio ir gaivaus!“, – kūrybiniu procesu dalinasi Antanas Dubra.

Menų spaustuvės „6 scena“. © Monika Pietarytė

Menų spaustuvė savo jubiliejui skiria visus metus bei kviečia lankytis jos erdvėje pristatomose spektakliuose, parodose, čia įsikūrusioje bene didžiausioje scenos menų bibliotekoje – Infotekoje, atrasti reziduojančias organizacijas bei kūrėjus. Plačiau rasite ČIA.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments