„Muzikalkė“ gyvai transliuos visiems atviras muzikos pamokas

Marta Filekštein. © Emilija Vinžinovaitė.

Mažiau nei prieš metus Vilniuje įkurta ir kompozitorės Jutos Pranulytės vadovaujama „Muzikalkė“ – vienintelė muzikos mokykla Lietuvoje, vaikus išskirtinai mokanti improvizacijos ir kūrybos. Karantino laikotarpiu „Muzikalkė“ kviečia į nuotolinių pamokų ciklą. Pamokas stebėti galės ne tik muzikos mokyklos mokiniai, bet ir visi besidomintys muzika.

Mokytojų komandą sudaro jauni muzikos kūrėjai–profesionalai, aktyviai dalyvaujantys Lietuvos ir užsienio muzikos pasaulyje.

„Muzikalkė“

Gyvų muzikos pamokų transliacijų metu žinomiausi savo srities specialistai pristatys aktualias temas vaikams suprantama kalba. Pianistė Marta Finkelštein pristatys netradicinius instrumento panaudojimo būdus šiuolaikinėje muzikoje. Garso režisieriai Arūnas Zujus ir Vytautas Bedalis papasakos, kaip įsirengti kokybišką garso įrašų studiją, kas joms būdinga ir į ką reikia atkreipti dėmesį. 

Kino operatorius Vytautas Katkus, LRT organizuojamuose muzikinių vaizdo klipų apdovanojimuose „KLIPVID“ šiemet laimėjęs „Geriausios kinematografijos“ nominaciją, atskleis vaizdo klipų gamybos procesą, filmavimo aikštelės taisykles bei sėkmingo bendradarbiavimo su muzikantais paslaptis. Sesės Teresė ir Milda Andrijauskaitės, geriau pažįstamos kaip grupė „Baltos varnos“, dalinsis savo ir kolegų patirtimi bei bandys atsakyti į klausimą, kas yra kūryba – inspiracija ar darbas?

Simonas Šipavičius – grupių Sheep Got Waxed, Sheep Effect ir CinAmono narys, improvizatorius, 2019-ais metais pelnęs festivalio „Vilnius Jazz“ apdovanojimą
„Už nuopelnus Lietuvos džiazui“ – papasakos apie improvizacijos istoriją, praktikos subtilybes ir išduos paslaptį, kaip nebijoti suklysti.

Visos pamokų transliacijos vyks „Muzikalkės“ Facebook puslapyje vidurdienį jau nuo šio sekmadienio, kovo 22 d., iki mėnesio pabaigos.

Simonas Šipavičius. © organizatorių nuotr.

ARTIMIAUSIŲ PAMOKŲ TVARKARAŠTIS

Kovo 22 d., sekmadienis | 12:00
FORTEPIJONAS KAIP GARSŲ LAUKAS
PIANISTĖ MARTA FINKELŠTEIN.
Šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ vadovė, pianistė Marta Finkelštein pristatys XX ir XXI a. kūrinių pavyzdžius bei partitūras, kuriose fortepijonas naudojamas nestandartiškai.

Kovo 24 d., antradienis | 12:00
GARSO REŽISŪRA
MAMA STUDIOS. LIVE
Garso režisieriai Arūnas Zujus ir Vytautas Bedalis ves gyvą ekskursiją garso įrašų studijoje, papasakos apie įrangą ir funkcijas, studijos kampų paskirtis ir jų akustines savybes, architektūrą bei atsakys į „Muzikalkės“ studentų klausimus.

Kovo 26 d., ketvirtadienis | 12:00
KAIP GAMINAMI VAIZDO KLIPAI?
OPERATORIUS VYTAUTAS KATKUS. LIVE
Vytautas Katkus – kino operatorius, nufilmavęs daugybę vaizdo klipų, o šiais metais pelnė ir „KLIPVID“ apdovanojimą už geriausią kinematografiją. Vytautas atskleis vaizdo klipų gamybos procesą, filmavimo aikštelės taisykles bei sėkmingo bendradarbiavimo su muzikantais paslaptis, pasidalins savo istorijomis ir pateiks įdomiausių klipų pavydžių.

Kovo 29 d., sekmadienis | 12:00
KŪRYBA – INSPIRACIJA AR DARBAS?
BALTOS VARNOS. LIVE
Sesės Teresė ir Milda Andrijauskaitės – kompozitorės ir atlikėjos, turinčios daugiametę sceninę patirtį ir nuėjusios jau netrumpą kūrybinį kelią. Muzikės pasidalins savo ir kolegų patirtimi bei mėgins atsakyti į klausimą, kas yra kūryba – inspiracija ar darbas?

Kovo 31 d., antradienis | 12:00
APIE IMPROVIZACIJĄ
SAKSOFONININKAS SIMONAS ŠIPAVIČIUS. LIVE
Simonas Šipavičius – grupių Sheep Got WaxedSheep Effect ir CinAmono narys, improvizatorius, 2019 metais pelnęs festivalio „Vilnius Jazz“ apdovanojimą
„Už nuopelnus Lietuvos džiazui“. Simonas pristatys improvizaciją – istoriją ir praktiką, išduos paslaptį, kaip nebijoti suklysti, bei pasidalins savo patirtimis ir istorijomis.

Teresė ir Milda Andrijauskaitės. © Organizatorių nuotr.

„Muzikalkė“ įkurta 2019 metais, siekiant ugdyti kūrybingą jauną žmogų bei supažindinti vaikus su šiandienos kultūra ir muzika – to, mokyklos manymu, labai trūksta Lietuvos muzikos edukacijos lauke. Tai – vienintelė muzikos mokykla Lietuvoje, vaikus išskirtinai mokanti improvizacijos ir kūrybos.

Mokytojų komandą sudaro jauni muzikos kūrėjai–profesionalai, aktyviai dalyvaujantys Lietuvos ir užsienio muzikos pasaulyje. Komanda įkūrė „Muzikalkę“ norėdami ugdyti kūrybingą jauną žmogų bei supažindinti vaikus su šiandienos kultūra ir muzika, ko jų manymu, labai trūksta Lietuvos muzikos edukacijos lauke.

„Muzikalkėje“ darbas organizuojamas grupėse: kuriamos kompozicijos, mokoma improvizacijos pagrindų. Kiekvieno pusmečio pabaigoje vyksta viešas kūrybinių darbų pristatymas mokyklos partnerio Lietuvos kompozitorių sąjungos Kompozitorių namuose.

MAMA STUDIOS garso įrašų studija. © MAMA STUDIOS

Be grupinių paskaitų, kiekvieną savaitę vyksta mokyklos dėstytojų vedami seminarai. Seminarų metu pristatomos skirtingos temos, tarp jų – „Ritmika“, „Klausymasis“, „Bliuzas“, „Garso įrašai“, „Minimalizmas“ ir kitos. Vieną kartą per mėnesį „Muzikalkėje“ paskaitas ar kūrybines dirbtuves veda žinomi kūrėjai svečiai. Šiais mokslo metais mokykloje jau lankėsi Grupės „Garbanotas“ (anksčiau – „Garbanotas Bosistas“) vokalistas Šarukas Joneikis, kino kompozitorius Domas Strupinskas, garso menininkas, kompozitorius Arturas Bumšteinas.

Taip pat muzikos mokykla aktyviai vykdo projektus. Rudenį prasidės „Aktualaus garso“ koncertų ir kūrybinių dirbtuvių ciklas. Šią vasarą laukia ir kūrybinė muzikos stovykla „4’33 tylos“.


VOXART.lt rekomenduoja kultūros ir meno turinį, kurį galima žiūrėti ir klausyti iš namų:

Susipažinkite su plačiu lietuvių muzikos peizažu Lietuvos muzikos informacijos centro grotuve

Klaipėdos dramos teatras karantino metu: spektakliai internete, „Padėkos kaukių“ transliacija ir siekis išlaikyti ryšį

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ribotą laiką leis žiūrėti spektaklius virtualiai

Nacionalinis dramos teatras kviečia klausytis pokalbių su teatralais

MoMA siūlo mėgautis šiuolaikiniu menu ir plėsti žinias iš namų

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments