Vieni jau pradėjo skelbti apie atšaukiamus renginius, kiti – rado formų jiems įvykti saugiai

Koncerto žiūrovai. © Tomas Terekas / LMIC

Vyriausybei paskelbus, kad nuo kovo 13 iki 27 dienos draudžiami visi vieši renginiai uždarose patalpose, o atviroje erdvėje – tik su tam tikromis išlygomis, vieni kultūros ir meno renginių organizatoriai nedelsdami pradėjo skelbti informaciją apie atšaukiamus renginius, kiti – surado saugių būdų jiems įvykti kitu formatu.

Draudimas įsigalioja kovo 13 d., penktadienį, 7 val. ryto ir galios iki kovo 27 dienos. Esant reikalui, ribojimai galės būti pratęsti valstybės lygio Ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu.

„Kino pavasaris“ keliasi į namų kino ekranus

Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ savo Facebook paskyroje pranešė, kad keliasi į namų kino ekranus. „Reaguodami į šiandien Vilniaus miesto savivaldybės paskelbtą sprendimą stabdyti kino teatrų veiklą, skelbiame, kad 25-asis „Kino pavasaris“ įvyks, tik kitu formatu. Kaip ir žadėjome, kovo 19–balandžio 2 dienomis festivalis vyks visoje Lietuvoje – filmus žiūrovai galės žiūrėti namų kino platformose. Taip išliksime ramūs dėl savo sveikatos ir sąmoningai neleisime plisti koronavirusui“, – rašoma festivalio paskyroje. Šią informaciją VOXART patvirtino ir festivalio komunikacijos skyriaus vadovė Dovilė Raustytė.

Festivalio atstovai penktadienį, kovo 13 d., 12.00 val. specialioje tiesioginėje „Kino pavasario“ transliacijoje praneš svarbiausias detales. Transliacija vyks festivalio „Kino pavasaris“ Facebook paskyroje. Dėl bilietų ir abonementų keitimo į peržiūras ar pinigų grąžinimo organizatoriai ragina kreiptis el. paštu pagalba@kinopavasaris.lt ir prašo supratingumo, jei atsakymas šiek tiek užtruks dėl didelio laiškų srauto.

Filharmonija jau atšaukė renginius ir kviečia koncertų klausytis virtualioje erdvėje

Netrukus po Vyriausybės posėdžio Lietuvos nacionalinė filharmonija išplatino informaciją, kad nuo šiandienos (kovo 12 d.) dviem savaitėms atšaukia visus planuotus renginius. Po dviejų savaičių bus teikiama nauja informacija.

„Prisidedame prie griežtų priemonių viruso plitimo stabdymui ir nuo šiandienos dviem savaitėm stabdome Filharmonijos viešą koncertinę veiklą“, – praneša LNF generalinė direktorė Rūta Prusevičienė. Karantino metu Filharmonija kviečia nepamiršti klasikinės muzikos ir dažniau apsilankyti atnaujintoje skaitmeninėje koncertų salėje – moderniais sprendimais papildytą internetinę platformą, suteikiančią galimybę nemokamai mėgautis aukštos kokybės klasikinės muzikos koncertų įrašais.

Klausytojai gali grąžinti jau įsigytus bilietus į kovo 12–27 d. laikotarpiu planuotus Filharmonijos renginius Vilniuje ir atgauti sumokėtus pinigus. Nurodoma kreiptis el. paštu bilietai@filharmonija.lt ir atsiųsti prašymą nurodant renginio datą, laiką, grąžinamų bilietų kiekį, grąžintiną sumą, sąskaitos duomenis pinigų pervedimui (vardas, pavardė, sąskaitos numeris, banko pavadinimas) bei pridėti grąžinamų bilietų kopijas. Neturintiems galimybės pateikti reikiamos informacijos elektroniniu būdu, įstaiga siūlo užpildytą prašymo formą bei grąžinamus bilietus palikti Filharmonijos kasose.

Spektaklis. © Šeiko šokio teatras

Atšaukiami spektakliai, kai kur ir iki balandžio 17 d.

Menų spaustuvė informuoja, kad, reaguodama į Vilniaus miesto savivaldybės sprendimą, atšaukia renginius iki balandžio 17 dienos. „Apie renginių datų perkėlimus informuosime Menų spaustuvės tinklalapyje ir Facebook paskyroje. Esant skubiam reikalui, dėl atšauktų ir perkeliamų renginių prašome kreiptis į jų organizatorius. Renginių perkėlimo atveju galios jau įsigyti bilietai“, – rašoma įstaigos publikuojamoje informacijoje.

Apie atšaukiamus spektaklius draudimo laikotarpiu jau pranešė ir kiti Lietuvos teatrai. Dėl to neįvyks ne tik įprasti spektaklių rodymai, bet ir gastrolės bei premjeros. Pavyzdžiui, Nacionaliniame dramos teatre neįvyks 24 d. planuota Kirilo Glušajevo spektaklio „Julija“ premjera. Taip pat premjeros atšauktos arba nukeltos Kauno nacionaliniame, Klaipėdos valstybiniame dramos teatruose ir kituose.

Vyriausybė nurodė atšaukti visus šalyje vyksiančius renginius viešose vietose

Reaguojant į augančią koronaviruso grėsmę, Vyriausybės Ekstremalių situacijų komisijos siūlymu, kovo 12 dieną vykusiame vyriausybės pasitarime nuspręsta uždrausti tiek uždarose patalpose, tiek atviroje erdvėje vyksiančius viešus renginius visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje, taip pat riboti kultūros ir meno įstaigų veiklą.

Visgi atviroje erdvėje būtų galima organizuoti tokius renginius, kuriuose dalyvauja iki 100 žmonių, jie nebus skirti rizikos grupėms priskiriamiems visuomenės nariams, pavyzdžiui, vyresnio amžiaus žmonėms. Organizatoriai taip pat turės užtikrinti, kad tokių renginių vietose bus sudaryta galimybė žmonėms stovėti bent per 1 metrą vienas nuo kito, bus užtikrintos rankų higienos priemonės renginio vietoje.

Draudimas įsigalioja kovo 13 d., penktadienį, 7 val. ryto ir galios iki kovo 27 dienos. Esant reikalui, ribojimai galės būti pratęsti valstybės lygio Ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu.

Taip pat Vyriausybės posėdyje nuspręsta visų meno ir kultūros įstaigų veikloje riboti fizinių lankytojų aptarnavimą. 

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments