Sostinės savivaldybė paskirstė iki šiol didžiausią finansavimą kultūros projektams

Renginys Vilniuje. © Saulius Žiūra / Vilniaus miesto savivaldybė

Vilniaus miesto savivaldybė atrinko Kultūros rėmimo programų projektų konkurso laimėtojus. 200 projektų skirta daugiau kaip 350 tūkst. eurų. Tai kol kas didžiausia konkursui skirta suma nuo pat jo organizavimo pradžios. Išaugo ir norinčiųjų dalyvauti programoje skaičius – šiemet gauta daugiau kaip 350 paraiškų.

Konkursas yra unikalus tuo, kad aprėpia net 9 skirtingas kultūros sritis. Kviečiu vilniečius bei miesto svečius pasirinkti labiausiai patikusią iniciatyvą ir įsitraukti į Vilniaus kultūros lauko pažinimą.

Edita Tamošiūnaitė

„Konkursas suteikia galimybę Vilniaus kultūros organizacijoms įgyvendinti prasmingas iniciatyvas Vilniaus mieste. Organizacijos, gavusios finansavimą, galės išplėsti kultūrines veiklas, lengviau įgyvendinti projektus. Džiaugiuosi, kad šiais metais sulaukėme didelio susidomėjimo konkursu, tai parodo, kad konkursas yra reikalingas ir aktualus šiandienos kontekste. Konkursas yra unikalus tuo, kad aprėpia net 9 skirtingas kultūros sritis. Kviečiu vilniečius bei miesto svečius pasirinkti labiausiai patikusią iniciatyvą ir įsitraukti į Vilniaus kultūros lauko pažinimą“, – kalbėjo sostinės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Nuo festivalių iki konferencijų

Geriausiai šiemet buvo įvertinti tęstiniai ir jau vilniečių pamėgti projektai: tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, Lotynų Amerikos kultūros festivalis „In Latino“, renginys „Naktis galerijoje“, vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „Vaikų knygų sala“.  Finansavimas bus skiriamas skirtingų sričių projektams: „Open House Vilnius“ – atviros architektūros savaitgaliui, filmų ciklui „Lėtosios peržiūros 2020“, VšĮ „Operomanija“ naujosios operos pristatymui, festivaliui „Muzika erdvėje“, skaityklai „Vilnius skaito“ Lukiškių aikštėje.

Taip pat bus organizuojami kultūros srities atstovų kompetencijų tobulinimo renginiai „Kultūros forumas 2020“, tarptautinė muzikos industrijos konferencija „What’s Next in Music?“ ir kiti. Remiant sostinės savivaldybei, bus leidžiamos tokios knygos, kaip „Nekenčiu sumaišties. Rimantas Sakalauskas: skulptūros, objektai, indai“ , Solveigos Masteikaitės ir Skirmantos Jakaitės „Įstabusis Vilniaus miestas“.

Šiais metais lėšos paskirstytos šioms kultūrinėms programoms: vizualiųjų menų programai – 35 700 Eur (parama skirta 24 projektams), scenos menų programai – 47 700 Eur (27), muzikos programai – 67 900 Eur (33), kino programai – 34 800 Eur (21), literatūros ir leidybos programai – 32 600 Eur (18), etninės kultūros ir mėgėjų meno programai – 48 800 Eur (29), kūrybinių industrijų programai – 27 900 Eur (16), atminties kultūros puoselėjimo ir muziejų programai – 17 500 Eur (11), tautinių bendrijų programai – 39 900 Eur (21). 2020 metais paremta daugiau projektų nei pernai, taip pat daugiau projektų gaus didesnes sumas. Maksimaliai vienas projektas galėjo gauti 4000 Eur.

Visą finansuotų projektų sąrašą galite rasti čia.

Konkurso tikslas – Vilniaus miestui reikšmingų kultūros, meno projektų finansavimas siekiant skatinti Vilniaus atminties kultūros puoselėjimą, tautinių bendrijų veiklą, etninės kultūros ir mėgėjų meno iniciatyvas, šiuolaikinės, intelektualiosios kultūrinės aplinkos kūrimą, kultūrinius mainus tarp Vilniaus ir užsienio miestų, pabrėžiant Vilniaus miesto unikalumą ir jo priklausymą Europos kultūrai, naujai sukurtų kultūros vertybių sklaidą ir prieinamumą platesnei visuomenei bei socialinės atskirties mažinimą, jaunimo kultūros ir meno iniciatyvas, kultūros ir meno inovacijas, kūrybiškumą.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments