Lietuvos kinas vėl pristatytas Kanų kino festivalio „Marché du Film“ mugėje

Kanų kino festivalio mugė „Marché du Film“. @ „Marché du Film“

Kanuose baigėsi 74-asis tarptautinis Kanų kino festivalis ir jo metu vykstanti viena svarbiausių kino mugių Europoje „Marché du Film“, suburianti tūkstančius kino industrijos profesionalų iš viso pasaulio. Šiemet mugėje aktyviai dalyvavo ir Lietuvos atstovai, praneša Lietuvos kino centras.

Kino industrijos atstovus iš viso pasaulio kvietė susipažinti su lietuviško kino naujienomis ir itin palankiomis galimybėmis filmus kurti mūsų šalyje. 

Lietuvos kino centras

Šiais metais „Marché du Film“ ir vėl veikė Lietuvos kino stendas. Jis kino industrijos atstovus iš viso pasaulio kvietė susipažinti su lietuviško kino naujienomis ir itin palankiomis galimybėmis filmus kurti mūsų šalyje. 

Mugės metu Lietuva kartu su Latvija ir Estija pristatė Baltijos šalių trumpametražius filmus industrijai skirtoje dalyje „Short Film Corner“. Programoje „Baltic Shorts“ tarp dešimties darbų, žiūrovai išvydo ir tris lietuvių kūrinius: Birutės Kapustinskaitės trumpametražį filmą „Motinos“, Jurgos Šeduikytės „Mora Mora“ ir Justo Ramanausko filmą „Tėtušis“. Šie ir kiti Lietuvos trumpametražiai filmai bei šios industrijos perspektyvos buvo apžvelgiami ir mugės metu vykusioje diskusijoje „Small Countries. Big Impacts: The Short Film Production ecosystem of the Baltics“.

Programos „Producers Network“ dalyviai. © Erlend Štaub

Taip mugės metu, prodiuseriams skirtoje programoje „Producers Network 2021“, dalyvavo Lietuvos kino prodiuserės Dagnė Vildžiūnaitė („Just A Moment“) ir Uljana Kim („Studio Uljana Kim“).

Lietuvos kino centro direktorius Laimonas Ubavičius mugės metu susitiko su „Marché du Film“ vadovu Jerome Paillardu. Jam pristatė LKC veiklą ir tikslus, papasakojo apie Lietuvoje itin sėkmingai veikiančią mokestinę lengvatą kino gamybai. Susitikimų su Prancūzijos kino ir animacijos centro (CNC) kino paveldo komisijos pirminine Beatrice de Pastre ir Prancūzų sinematekos programų direktoriumi Jean-François Rauger metu L. Ubavičius pristatė Lietuvoje vykdomus kino paveldo apsaugos ir pristatymo projektus.

Lietuvos pristatymą Kanų kino festivalyje ir mugėje finansavo Lietuvos kino centras.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments