Menų spaustuvė planuoja vasarą: kviečia kūrėjus į „6 sceną“

Menų spaustuvės „6 scena“. © Monika Pietarytė

Praėjusią vasarą Menų spaustuvė, reaguodama į besikeičiančias pandemijos sąlygas, kūrėjams pristatė naują savo iniciatyvą – „6 sceną“. Ji, pakeisdama spaustuvės įprastinį kiemelio vaizdą, visą vasarą kvietė scenos menų kūrėjus, muzikantus savo kūrybą pristatyti būtent čia. 

Mes jau planuojame ateinančią vasarą Menų spaustuvėje ir niekaip nebeįsivaizduojame jos be „6 scenos“.

Jolita Balandytė

Nauja iniciatyva kūrėjų buvo pasitikta puikiai, todėl čia surengta daugiau nei 20 įvairiausio pobūdžio renginių, spektaklių bei koncertų po atviru dangumi.

„Ir nors kultūros sferoje esantys kūrėjai, atlikėjai bei renginių organizatoriai šiuo metu gyvai publikai rengti pasirodymų negali, tačiau mes jau planuojame ateinančią vasarą Menų spaustuvėje ir niekaip nebeįsivaizduojame jos be „6 scenos“. Ji puikiai atskleidė, kad įvairių scenos menų pasirodymai yra laukiami ir vasaros metu, džiugu, kad Menų spaustuvės kieme skambėjo ir nemažai skirtingos muzikos koncertų ir ateinančią vasarą, tikimės, kad jų bus dar daugiau“, – sako Menų spaustuvės vadovė Jolita Balandytė

Menų spaustuvės „6 scena“. © Monika Pietarytė

Pilną iššūkių 2020 metų vasarą „6 scenoje“ Stalo teatras pristatė tokius visai šeimai kurtus spektaklius, kaip „Eglė Žalčių karalienė“, „Gandras“. Eglė Ukanytė kvietė į šokio spektaklį „Prisijaukinti vienatvę“, Atviras ratas surengė pasirodymų ciklą „Po dangumi“. Klaipėdos jaunimo teatras atvyko su muzikiniu pasirodymu „Graži ir ta galinga“. Vėjų teatras surengė muzikinį spektaklį „Baisiai gražu“, Oskaro Koršunovo teatras po atvirtu dangumi pristatė tokius spektaklius kaip „Vestuvės“ bei „Dugne“. No Shoes teatras kvietė į premjerinį spektaklį „Dulkėti veidrodžiai“.

Taip pat „6 scenoje“ grupė „Homechestra“ pristatė 2020 metais išleistą debiutinį savo albumą „Dialogues that never happened“, į muzikinius eksperimentus kvietė Kristupas Gikas bei jaunieji džiazo atstovai „Kanalizacija“, grupė Avis Rara taip pat būtent Menų spaustuvės kieme pristatė savo pirmąjį albumą „Valleys“, pasirodė Eglė Ancevičiūtė, „Rakija Klezmer Orkestar“, o šiuolaikinė muzikos mokykla „Muzikalkė“ organizavo koncertą „Galima (pa)klysti“. 

Menų spaustuvės „6 scena“. © Monika Pietarytė

„6-oji scena“ planuoja veikti nuo birželio 25 dienos vasaros ketvirtadieniais–šeštadieniais. Menų spaustuvės kiemelis (Šiltadaržio g. 6, Vilnius) talpina iki 300 lankytojų, o visi norintys pasirodyti šioje scenoje, kviečiami pildyti anketą, ČIA. Daugiau informacijos Menų spaustuvės internetiniame puslapyje.

Menų spaustuvės „6 scena“. © Monika Pietarytė
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments