„Menų spaustuvėje“ – šiuolaikinio muzikos teatro savaitė

Opera „Geros dienos!“. © Modestas Endriuška

Balandžio 6–12 dienomis Vilniaus „Menų spaustuvės“ Juodoji salė prisipildys šiuolaikinio muzikos teatro, naujosios operos kūrinių – čia keturis darbus pristatys prodiuserinė kompanija „Operomanija“.

„Operomanija“ ir su ja bendradarbiaujantys menininkai nusprendė visas gautas pajamas už parduotus bilietus į renginius skirti Ukrainos kovotojams ir nuo karo nukentėjusiesiems paremti.

„Operomanija“

Repertuare – ne tik publikos pamilta ir šį sezoną jau rodyta opera „Geros dienos!“. po ilgesnės pertraukos žiūrovų lauks garso vaidinimas „Audiokaukas“, komiksų opera „Alfa“ bei garso instaliacija-performansas „Olympian Machine“. Visi šie kūriniai jau užsitarnavę gerus tiek žiūrovų, tiek profesionalų įvertinimus.

Savaitę pradės A. Bumšteino garso vaidinimas

„Operomanijos“ prodiusuotų kūrinių rodymo savaitę balandžio 6 dienos vakarą pradės garso vaidinimas „Audiokaukas“ (aut. Arturas Bumšteinas), pakviesiantis patogiai įsitaisyti sėdmaišiuose ir pasinerti į garsinę kelionę, inspiruotą fantastinės literatūros ir kino. „Audiokauko“ kelias į publiką nebuvo paprastas ir iki šiol kiekvienas šio kūrinio pristatymas kaskart tampa prodiuserės ir autoriaus derybų objektu.

Arturas Bumšteinas. © „Muzikalkė“

„Arturas yra labai įdomus kūrėjas, taip pat įdomus ir jo santykis su sukurtais darbais. Arturas nuolat sugrįžta prie savo kūrinių, linkęs juos permąstyti ir iš naujo pritaikyti skirtinguose kontekstuose. Taigi, nors kompetentingi meno kritikai ir kolegos „Audiokauką“ įvertino teigiamai ir netgi įvardija vienu įdomiausių Arturo darbų, tačiau autoriaus santykis su šiuo kūriniu iki šiol sudėtingas.

Galbūt todėl, kad garso vaidinimo formatas (kūrinys sukurtas, įrašytas ir netgi išleistas viniline plokštele) nebeleidžia šio darbo nuolat koreguoti. Arturas visuomet ne itin entuziastingai sutinka pasiūlymą gyvai parodyti „Audiokauką“. Šiemet galiausiai pavyko įkalbėti autorių, kad paleistų savo kūrinį ir visą atsakomybę už jo gyvavimą patikėtų mums“, – pasakojo „Operomanijos“ vadovė Ana Ablamonova.

Garso vaidinimas „Audiokaukas“. © Martynas Aleksa

V. Grainytė, L. Lapelytė ir R. Barzdžiukaitė vėl linkės „Geros dienos!“

Programą pratęs opera dešimčiai kasininkių, prekybos centro garsams ir fortepijonui „Geros dienos!“ (aut. Vaiva Grainytė, Lina Lapelytė ir Rugilė Barzdžiukaitė), kuri balandžio 8-ąją sostinės „Menų spaustuvėje“ bus parodyta du kartus – spektaklio pradžia 18:00 ir 20:00 valandą.

Po užsienio scenas ir festivalius intensyviai gastroliuojanti opera neseniai buvo pristatyta žymiajame Hamburgo Thalia teatre, o su Lietuvos publika šį teatro sezoną buvo susitikusi tik vėlyvą rudenį, todėl tai puiki galimybė „Geros dienos!“ vėl išvysti Vilniuje. Opera bus rodoma su angliškais ir ukrainietiškais subtitrais.

Opera „Geros dienos!“. © Modestas Endriuška

Finalui – operos sofistukuotumą griaunanti „Alfa“ ir garso instaliacija-performansas „Olympian Machine“

Balandžio 10 d. Juodojoje salėje bus rodoma komiksų opera „Alfa“ (aut. Dr. GoraParasit, Albertas Navickas, Gabrielė Labanauskaitė).

Publika ir kritikai teigiamai įvertino šios operos formą: „Alfa“ aiškiai deklaruoja, kad opera nebėra sofistikuotas prabangus žanras – jis gali atspindėti ne tik šiandieninio socialinio, bet ir muzikinio gyvenimo aktualijas ir skambėti suprantamai kiekvienam, kartu išlaikant ir profesionalumą“, – „Kauno dienoje“ rašė muzikologė Justina Paltanavičiūtė.

Šiuolaikinio muzikos teatro kūrinių savaitę balandžio 12 d. „Menų spaustuvėje“ užbaigs dar vienas kompozitoriaus Arturo Bumšteino kūrinys – tai garso instaliacija-performansas „Olympian Machine“. Gausiai muzikos ir scenos meno kritikų recenzuotame darbe buvo pabrėžiamas jo metafiziškumo aspektas.

Garso instaliacija-performansas „Olympian Machine“. © Martynas Aleksa

„Olympian Machine“ – tai savotiškas atminties tyrimas, atskleidęs, kaip įvairių žmonių pasakojimuose pasikartoja tos pačios temos, žodžiai, vardai, emocijos, asociacijos“, – „Kultūros baruose“ rašė muzikologė Rasa Murauskaitė.

Renginių organizatoriai primena, kad „Operomanija“ ir su ja bendradarbiaujantys menininkai nusprendė visas gautas pajamas už parduotus bilietus į renginius skirti Ukrainos kovotojams ir nuo karo nukentėjusiesiems paremti.

Bilietus į renginius platina Tiketa. Daugiau informacijos: www.operomanija.lt

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments