Atstumą tarp „čia ir dabar“ matuoja grafikė L. Dubauskienė

L. Dubauskienės kūryba.

Kovo 7 d. 18.30 val. VGMC galerijoje „Kairė-dešinė“ (Latako g. 3, Vilnius) atidaroma grafikės Lidos Dubauskienė kūrybos paroda „214.8“. Pasak pačios menininkės, pavadinimo reikšmė – atstumas. Apie ką jis? Apie čia ir dabar.

Parodą skiriu žiūrovui, kuris neieško efekto, eksperimento, aktualių socialinių temų, o linkęs gilintis į savo vidinius apmąstymus.

Lida Dubauskienė

L. Dubauskienės kūrybai būdinga subtilaus minimalizmo ir trapaus santūrumo estetika. Menininkė geba konceptualiai perteikti asmeninę patirtį ir momentinius potyrius, taupiai, bet taikliai fiksuoti juos plokštumoje. Parodoje itin svarbus tampa paprastas „čia ir dabar“ matmuo, dabarties akimirkoje išgyventos emocijos ir jų fiksavimas.

Tiek geografinis 214.8 km atstumas tarp dviejų, autorei reikšmingų, taškų, tiek ir pamėgtas peizažo žanras tėra tik pretekstas, nes svarbiausiomis kūryboje išlieka asmeninės būsenos, kurias inspiruoja vietos, vaizdai ir patirtys. Būtent jie ir fiksuojami kūriniuose, atsisakant bet kokių apčiuopiamų nuorodų.

Jautrias būsenas perteikia abstrakčios struktūros, sukurtos laisvais, nelyginant atsainiais potėpiais. Darbuose jaučiamas menininkės kūrybinis komfortas, prilygstantis meditacijai – gebėjimas galvoti tik apie dabarties momentą, atsisakant abejonių, baimių, netikrumo. Paroda veiks iki balandžio 1 d.

Grafikė Lida Dubauskienė:

„Parodoje pristatomi 2011-2017 m. laikotarpiu sukurtas darbų ciklas. Didžiausias iššūkis, ruošiant parodą, yra emocinė būsena, kai reikia pamatyti kūrinius kitoje (ne dirbtuvės) aplinkoje, pateikti žiūrovui. Šią parodą skiriu žiūrovui, kuris neieško efekto, eksperimento, aktualių socialinių temų, o linkęs gilintis į savo vidinius apmąstymus, pastebėjimus, įsivaizdavimus.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments