Tapytojas Rodion Petroff parodoje „Abejonės ir ginčai“ gvildena kasdienes aktualijas

R. Petroff „Ambivalent parade“.

Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) kovo 9 d. 19 val. vyks klaipėdiečio tapytojo Rodion Petroff kūrybos pristatymas – bus atidaroma jo personalinė paroda „Abejonės ir ginčai“.

Mano darbams būdingas netikėtas siužetų arba simbolių sujungimas su tam tikrais lengvai atpažįstamais realistiniais vaizdais.

Rodion Petroff

Nors menininkas yra surengęs net septynias savo personalines parodas Švedijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Lietuvoje bei dalyvavęs per trisdešimtyje grupinių parodų įvairiose pasaulio šalyse, tai – pirmasis didesnio masto kūrybos debiutas sostinėje. Akį patraukia išskirtinis R. Petroff stilius: fotorealizmas, ironija, paradoksų pilni paveikslų motyvai ir siužetai.

Parodoje eksponuojami naujausi darbai, kuriuos jungia reflektyvus ir (savi)kritiškas žvilgsnis. Menotyrininkė Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė atkreipia dėmesį, kad „pavadinimas „Abejonės ir ginčai“ nusako, jog čia ne vieta monologui ir pasitikėjimui viena tiesa. Abejonė – tai būtina sąmoningumo sąlyga, ypač šiandieninėje postfaktų visuomenėje, kuri kaip amorfiška masė teka nepatikrintų autoritetų kreipiama vaga.“ Paroda veiks iki balandžio 1 d.

Tapytojas Rodion Petroff:

„Mano kūrinių pagrindu dažnai tampa kasdienės aktualijos, problemos Lietuvos visuomenėje, medijų poveikis. Kalbant apie šią parodą, išskirčiau šias temas: emigracija, jauno menininko vaidmuo meno pasaulyje bei visuomenėje, identiteto suvokimas, propaganda… Į visa tai žiūrima per abejonės, skepsio ir lengvos ironijos prizmę. Tuo pačiu tai nėra bandymas sukurti šaržus iš realybės, vien išjuokti ar sukritikuoti. Mano darbams būdingas netikėtas siužetų arba simbolių sujungimas su tam tikrais lengvai atpažįstamais realistiniais vaizdais. Manau, šitos jungtys verčia žiūrovą susimąstyti, išprovokuoja klausimus, kurie siunčia žinutę žiūrovui.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments