„Chordos“ pristato ilgai lauktus O. Narbutaitės ir O. Balakausko albumus

Styginių kvartetas „Chordos“. © Atlikėjų nuotr.

Styginių kvartetas „Chordos“ spalio 1-ąją, penktadienį, 19 val. kviečia į jaukų muzikinį vakarą galerijoje „Arka“. Koncertas skirtas kompozitorių Onutės Narbutaitės ir Osvaldo Balakausko kūrybai.

Dar praeitais metais „Chordos“ kartu su leidybos kompanija „NoBusiness Records“ išleido šių dviejų kompozitorių portretinius albumus.

Styginių kvartetas „Chordos“

Dar praeitais metais „Chordos“ kartu su leidybos kompanija „NoBusiness Records“ išleido šių dviejų kompozitorių portretinius albumus. Jų, dėl pandemijos, taip ir nebuvo progos pristatyti klausytojams. Muzikiniame vakare kolektyvas atliks dalį kūrinių styginių kvartetui, nugulusius į šiuos albumus ir kvies klausytojus iš naujo atrasti įkvėpimų pilną O. Narbutaitės ir O. Balakausko kūrybą.

Onutė Narbutaitė. © Tomas Terekas / LMIC

Onutė Narbutaitė – viena žymiausių Lietuvos kompozitorių, pelniusi ne vieną apdovanojimą. Jos kūrinius atlieka ne tik ryškiausi Lietuvos muzikantai, tačiau ir pasaulyje pripažinti solistai, ansambliai bei orkestrai. Kartu O. Narbutaitė viena iš ne tiek ir daug šių dienų kompozitorių, kurių muzika paženklinta išskirtinio asmeniškumo žyme ir yra atpažįstama nuo pirmųjų kiekvieno kūrinio taktų.

Osvaldas Balakauskas nuo XX a. 8-ojo dešimtmečio įsitvirtino Lietuvos moderniosios muzikos priešakyje kaip vienas ryškiausių kūrėjų ir svariausių autoritetų, dariusių didžiulę įtaką nevienai kompozitorių kartai. Balakauskas yra vienas produktyvesnių Lietuvos kompozitorių ir vienas iš labai nedaugelio lietuvių muzikos autorių, sukūrusių ir išplėtojusių vientisą muzikos kalbos sistemą ir teoriją, išdėstytą traktate „Dodekatonika“.

Osvaldas Balakauskas. © Dmitrij Matvejev / LMIC

Vakaro metu koncerto svečiai taip pat turės progą apžiūrėti nedidelę grafikės Neringos Žukauskaitės parodą. Menininkė sukūrė abiejų albumų dizainą, kuriame atsispindi jos kūryba.

Styginių kvartetas „Chordos“ ateinančiais metais švęs jau 25 metų sukaktį. Per visą savo gyvavimo laikotarpį kolektyvas išlaikė pagrindinę savo misiją – pristatyti naujausią lietuvių muziką bei publiką supažindinti su pasaulyje pripažintų XX-XXI a. kompozitorių kūriniais. Styginių kvartetas nuolat koncertuoja įvairiuose Lietuvoje rengiamuose šiuolaikinės muzikos festivaliuose, užsienio delegacijų priėmimuose bei kituose renginiuose. Lietuvos kompozitorių kūrinius ansamblis reguliariai pristato ir koncertiniuose turuose užsienyje.

Nors „Chordos“ koncertines programas sudaro išskirtinai šiuolaikinės muzikos repertuaras, vis dėlto jis pasižymi stilių, žanrų, temų ir koncepcijų įvairove. Tai puikiai atskleidžia šiandienos muzikos visumą, kurioje sau artimą garsą gali rasti kiekvienas klausytojas.

O. Nabutaitės ir O. Balakausko albumai.
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments