Tapytojos Dovilės Bilkštienės akimirkų stabdymas

Dovilės Bilkštienės tapyba.

Nuo vasario 11 iki kovo 4 d. galerijoje „Meno niša“ (J. Basanavičiaus g. 1/13, Vilnius) veikia tapytojos Dovilės Bilkštienės paroda „Išmušta perspektyva“.

Vyresnės kartos estetinis suvokimas susiformavęs toks, kad kartais jiems mano paveikslai atrodo pernelyg modernūs ir sunkiai suvokiami.

Dovilė Bilkštienė

„Tarsi kino dramos „Amelija iš Monmartro“ herojė, ši menininkė stebi mažąjį pasaulį ir kuria savą švelnią, moterišką siurrealizmo versiją. Jos paveiksluose – vis tas pats pasaulis, kurio tapytoja nesistengia apversti aukštyn kojomis.

Tiesiog akimirkai sustabdo gyvenimo veiksmą, meta netikėtą žvilgsnį ir nepaliauja tuo stebėtis“, – taip jaunos menininkės kūrybą pristato menotyrininkė Kristina Stančienė. 

Tapytoja Dovilė Bilkštienė:

„Parodai „Išmušta perspektyva“ ruošiausi jau daugiau nei pusmetį, tačiau žinojau, kad ji vyks galerijoje „Meno niša“ ir tai man buvo didelė garbė, bet tuo pačiu labai įpareigojo stengtis paruošti geriausią įmanomą ekspoziciją. Kadangi mano darbo technika yra labai kruopši ir smulki, nesu labai produktyvi, tad net ir tapant kasdien bent po 3-4 valandas, nauji darbai kaupėsi labai lėtai, o laikas tirpo.

Vienas didžiausių iššūkių buvo ir tai, jog šiuo metu turiu 9 mėnesių kūdikį, tad reikėjo suderinti motinystę bei intensyvų darbą.Seniausias darbas buvo nutapytas 2013 m., o naujausią pabaigiau vos prieš porą savaičių. Jie nebuvo kuriami specialiai šiai ekspozicijai. Kai kuriuos iš šioje parodoje eksponuojamų darbų jau buvo galima pamatyti parodose „Šiuolaikinės dailės kvadrienalėjė Q14“, „Jaunojo tapytojo prizas“ ar „Natiurmortas. Šiuolaikinis kontekstas tradicijoje“.

Ši paroda nėra teminė, tačiau pirma personalinė paroda, kuri išsamiai pristato mano kūrybą. Tapydama savo paveikslus neturiu numačiusi konkrečios tikslinės auditorijos, kuriems jie turėtų būti skirti. Tapau tiesiog tai, ką noriu pati, įvairiausiomis aplinkybėmis gimstančias savo idėjas bei vaizdinius.

Tačiau pastebėjau, jog dažnai mano darbai patraukia kiek jaunesnės publikos dėmesį. Panašu, jog vyresnės kartos estetinis suvokimas susiformavęs toks, kad kartais jiems mano paveikslai atrodo pernelyg modernūs ir sunkiai suvokiami.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments