Socialiniuose tinkluose plinta siūlymas ne grąžinti bilietus, o paremti

Asociatyvi nuotrauka. © Laura Urbonavičiūtė / VOXART.lt

Socialiniuose tinkluose plinta kultūros ir meno įstaigas bei kūrėjus palaikyti kviečianti žinutė. Žmonėms siūloma solidarizuotis su kultūros organizatoriais bei menininkais ir neskubėti grąžinti bilietų į atšaukiamus renginius.

Jei galite – galvokite ne tik apie save, bet ir, jei jis Jums rūpi, apie kultūros sektorių, kuriam tai veikiausiai bus ekonomiškai katastrofiški metai.

Audronis Imbrasas

VOXART.lt jau rašė, kad vos Vyriausybei paskelbus apie renginių draudimą visoje Lietuvoje dviem savaitėms, vieni organizatoriai nedelsiant pradėjo skelbti apie atšaukiamus renginius, kiti – rado formų jiems įvykti saugiai.

Visgi Facebook tinkle platinamoje žinutėje nusipirkusieji bilietus į atšauktus renginius raginami neskubėti jų grąžinti, o pagalvoti apie galimą paramą meno įstaigoms bei menininkams.

Nuotraukoje, kuria dalinasi internautai, rašoma: „Jei turite bilietus į koncertus, pasirodymus ar spektaklius, kurie buvo atšaukti dėl „Covid-19“, prašome pagalvoti apie galimybę paaukoti pinigus toms įstaigoms, teatrams ir menininkams, o ne prašyti grąžinti pinigus. Tūkstančiai vietinių menininkų ir meno organizacijų šiais metais galimai išgyvens katastrofišką sezoną ir bet koks Jūsų indėlis padės išgyventi galimą krizę.“

Nuotrauka pasidalino Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro smuikininkė Sigita Ramonienė. Įrašas per keletą valandų sulaukė jau daugiau nei 500 pasidalinimų bei komentarų. Taip pat tarp tokį įrašą pasidalinusiųjų – ir Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narys Audronis Imbrasas. „Jei galite – galvokite ne tik apie save, bet ir, jei jis Jums rūpi, apie kultūros sektorių, kuriam tai veikiausiai bus ekonomiškai katastrofiški metai“, – rašo A. Imbrasas.

Didžioji dalis aiškiai palaiko tokią idėją. Viena lankytoja, įsigijusi bilietą į atšauktą renginį, rašo: „Tiesą pasakius, nežinau, kaip aš pati nesusiprotėjau: turiu bilietą ekskursijai rytoj iš mažos personalinės įmonės (vienas žmogus) ir kažkaip visai rimtai galvojau prašyti grąžinti pinigus už atšauktą ekskursiją (…) Aišku, kad pinigų dabar grąžinti neprašysiu“.

Kitas internautas pritaria. „Mūsų mylimų menininkų, teatrų, grupių, orkestrų ir ansamblių likimas šiomis aplinkybėmis tiesiogiai priklauso nuo mūsų. Kiek tikra ir apčiuopiama mūsų meilė jiems? Va dabar ir pamatysim. Nes kažkas vis vien pasirinks grikių ar tualetinio popieriaus centnerį, o kažkas – palaikyti tai, ką myli ir kuo tiki“, – sakoma pasidalijus įrašu.

Tiesa, atsirado ir tokių, kurie ne itin susižavėjo tokia idėja ir priminė, kad krizinį laikotarpį greičiausiai išgyvens ir kitos sritys. „Nu, laba diena. Aviacijoj dalį žmonių atleidžia, dalį privertė išeiti neapmokamų atostogų. O jei turi būsto paskolą? Kiekvienas centas yra svarbus. Metai katastrofiški ne tik kūrėjams”, – nustebo viena iš komentatorių. Jai antrino ir kita: „Visiems sektoriams bus tragedija… čia jau valdžia turi atverti rezervą ir imtis kompensuoti nuostolius“.

Visgi Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis Vyriausybės posėdyje, kuriame buvo priimtos naujos priemonės užkirsti kelią koronaviruso plitimui, pažymėjo, kad tai – force majeure situacija ir organizatoriai turėtų prisiimti atsiradusius nuostolius patys arba ieškoti kitokių išeičių iš šios situacijos.

VOXART.lt primena, kad nuo šiandien, kovo 13 dienos, visoje Lietuvoje įsigaliojo draudimas organizuoti viešus renginius uždarose patalpose. Atviroje erdvėje renginiai galėtų vykti tik su tam tikromis sąlygomis. Draudimas galioja iki  kovo 27 dienos. Esant reikalui, ribojimai galės būti pratęsti valstybės lygio Ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu. Taip pat Vyriausybė nusprendė visų meno ir kultūros įstaigų veikloje riboti fizinių lankytojų aptarnavimą. 

  • 42
    Shares
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments