Paroda „Kūnas ir tamsa“ kvies pažvelgti į sielos ir kūno sąsajas

Alfonsas Budvytis. Oskaras 1.

Galerijoje „Vartai“ (Vilniaus g. 39, Vilnius) kovo 7 d. 18 val. atidaroma grupinė paroda „Kūnas ir tamsa“.

Kūniškumo ir tamsos klausimai, išnyrantys parodoje, yra pagrindiniai elementai, veikiantys mano kūryboje, tad, manau, turėtų įvykti gražus dialogas.

Geistė Kinčinaitytė

Net trylikos menininkų eksponatų „kolektyvas“ pasakos vizualią istoriją, išnyrančią iš giliausių ir tamsiausių žmogaus kertelių: plastinė meno kūnų grupė gali pasirodyti plastiška tik retkarčiais – dauguma jų yra modernistinės raiškos atstovai.

Ekspresyvios raiškos meno kūriniai, komunikuojantys agresyvų vizualumą, atskleis ne šviesius pojūčius, bet priešingai nei įprasta – trauks žiūrovą pajusti ir iš tamsios energijos sklindančius potraukius, analizuoti kūniškumo ir transformuotos sielos saitus, privers atsigręžti į asmeninę personažo perspektyvą.

Viena iš dalyvaujančių menininkių fotografė Geistė Kinčinaitytė

„Kūniškumo ir tamsos klausimai, išnyrantys parodoje, yra pagrindiniai elementai, veikiantys mano kūryboje, tad, manau, turėtų įvykti gražus dialogas. Bus rodomi dar niekur neeksponuoti du vienetiniai atspaudai iš Autoportretų serijos. Man asmeniškai dalyvavimas šioje parodoje yra tam tikras simbolinis aktas – įžengimas visu kūnu į Lietuvos meno sceną, gyvenant ir kuriant už jos ribų.

Serija buvo sukurta 2012 m. studijuojų Londone metu. Tai buvo pirmasis mano kurtas fotografijos projektas, kuris signifikuoja tuo metu vykusį intensyvų mano, kaip moters ir tuo pačiu menininkės, virsmą. Šios identiteto paieškos atsispindi per fotografijose analizuojamą subjekto/objekto formą. Darbai ilgai laukė šio momento, tad buvo greitai išsiųsti kelionei į Vartus.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments