Lietuvos džiazo veidai – fotografijų parodoje „Solo Jazz“

Daivos Klovienės nuotr.

Kovo 7 d. 17.30 val. Rūdninkų knygyne (Rūdninkų g. 20, Vilnius) bus atidaroma muzikos fotografės Daivos Klovienės nuotraukų paroda „Solo Jazz“.

Laukiu tų, kurie trokšta susitikti su bendraminčiais, mylinčiais muziką, džiazą, laukiu gyvenime „džiazuojančių“ žmonių.

Daiva Klovienė

Parodoje bus pristatomi ryškiausi Lietuvos džiazo scenos atlikėjų portretai – pradedant scenos vilkais, kaip Leonidas Šinkarenka, ir baigiant jaunaisiais muzikantais, kaip Simona Jakubėnaitė. Parodos atidarymo metu savo solo pasirodymą lankytojams padovanos vienas ryškiausių džiazo atlikėjų saksofonininkas Vytautas Labutis. Paroda veiks iki gegužės 1 d.

Fotografė Daiva Klovienė:

„Fotografuoti pradėjau džiazo festivaliuose nuo 2010 metų. Fotografijos, kurios bus eksponuojamos Rūdninkų knygyne, yra dalis ciklo „Džiazo veidai“, jos apima 2014-2017 m. laikotarpį. Sunkiausia buvo atrinkti nuotraukas iš gausybės fotografinės medžiagos. Turbūt tai didžiausias darbas.

Pagrindinis atrankos kriterijus – emocija. Kartais labai keistai ir netikėtai skaitmeninis nuotraukos pavyzdys įsikūnydavo į nuotrauką. Atrenku, atrodo, vienas, o gimsta visai kita nuotrauka. Atrinkdama žiūrėjau, kad skambėtų visuma, derinau nuotraukas vieną prie kitos, kad vyktų tokie savotiški pokalbiai, dialogai tarp muzikantų.

Parodoje laukiu tų žmonių, kurie neapsiriboja kasdienine rutina, kurie neužsidaro „darbas-namai“ rate, laukiu tų, kurie trokšta susitikti su bendraminčiais, mylinčiais muziką, džiazą, laukiu gyvenime „džiazuojančių“ žmonių. Jaudinuosi ir laukiu muzikantų ir fotografų.

Tai – jau antroji džiazo muzikantų paroda. Į pirmosios parodos atidarymą susirinko labai įvairių žmonių: džiazo muzikantų, fotografų, rašytojų, vinilo mylėtojų, žurnalistų, senamiesčio gyventojų, seniai nematytų ir be galo mielų veidų.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments