Nūdienos priešpriešos ir kismai – keramiko I. Baroti parodoje „(Inte)gracija“

I. Baroti kūrinys „Dugnas“. Organizatorių nuotr.

2017 m. spalio 13 d. 18 val. Baroti galerijoje (Aukštoji g. 1/ Didžioji vandens g. 2,Klaipėda) atidaroma jubiliejinė keramiko Isroildžon Baroti  paroda „(Inte)gracija“.

Pamaniau, kad savo sukakties proga galiu padiskutuoti su visuomene man svarbiais klausimais.

Isroildžon Baroti

Šį spalį klaipėdietis dailininkas-keramikas Isroildžon Baroti atšventė savo 60-metį. Ši proga ir įdomus bei  sudėtingas autoriaus gyvenimo ir  kūrybos kelias padiktavo  dailininkui kūrybinę temą, kuria jis norėtų padiskutuoti su visuomene. Juolab, kad ši tema tampa labai svarbia šių dienų aktualija ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje.

„(Inte)gracija“. Toks Isroildžon Baroti kūrybinio projekto pavadinimas, kuriame autorius bandys ir pasidalinti  asmeninėmis patirtimis bei įžvalgomis, ir pafilosofuoti sudėtinga nūdienos konfliktų, priešpriešų ir, tuo pačiu, nuostabaus kitimo, prisitaikymo ar net atsinaujinimo tema.

Parodos autorius Isroildžon Baroti:

„Idėja rengti parodą atsirado prieš metus. Kažkaip lyg ir egzistuoja tradicija, kad menininkai savo jubiliejus pasitinka kūrybiškai. Tai ir aš pamaniau, kad savo „brandžios“ sukakties proga galiu padiskutuoti su visuomene man svarbiais klausimais… Taip praėjusių metų rudenį gimė projektas „(Inte)gracija“.

Pasiruošimas parodai galvoje truko visus metus. Dalį darbų padariau jau pavasarį, po to visą vasarą vyko galerijos projektai, o rugsėjį aš „pabėgau“ į Panevėžį, užsidariau keramikos gamykloje ir dirbau. Paskutinieji darbai tik dabar baigiami gaminti: juos ištraukė iš krosnies pirmadienį, o į Klaipėdą atvežė tik antradienį. Tada jau prasidės gana sudėtingas eksponavimo procesas, nes darbai sukurti specialiai šiai erdvei. O penktadienį, drebančia širdim,  jau lauksiu žiūrovo…

Didžiausias iššūkis šioje parodoje yra galutinis rezultatas. Tai, kas sugulė mano galvoje, yra viena, bet kaip man pavyks tai išeksponuoti, ir kaip tai atrodys erdvėje, kol kas visiškai neaišku. Todėl siaubingai neramu.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments