Startuoja kultūros komplekso „SODAS 2123“ kuriamas „Rasų radijas“

Armantas Gečiauskas. © Paulius Žižliauskas

„Rasų radijas“ sieks atskleisti kultūros komplekso „SODAS 2123“ sukauptą garsinį potencialą. Taip pat – prisiliesti prie įvairių garso meno formų apraiškų, garsinių eksperimentų Lietuvoje bei kitų Lietuvos meno laukui aktualių temų, kurios tarpdiscipliniškumu bei plačiu spektru artimos dideliam klausytojų ratui.

Vitalij Červiakov kviečia klausytojus prisidėti prie radijo turinio ir atsiųsti neribotos trukmės „asmeninės tylos“ garso įrašus.

„Rasų radijas“

Šešios autorinės laidos ir gyvo garso koncertai

Nuo gegužės mėnesio, ateinantį pusmetį, „Rasų radijo“ eteryje klausytojų laukia 6 skirtingos radijo laidos, kurių kiekviena turės 6 epizodus. „Kasečių kioskas“ – kasečių leidyklos ir parduotuvės įkūrėjo Armanto Gečiausko (Arma Agharta) laida, dedikuojama audio kasečių kultūrai. Laidos metu bus transliuojama muzika išleista kasetėse, kurią sunkiau rasti internete.

Garso menininkas, kuratorius ir kompozitorius Arturas Bumšteinas kartu su fleitininku, atlikėju ir improvizatoriumi Kristupu Giku pristatys laidų ciklą „Krakatau“. Čia eterio laikas bus suteikiamas įvairiems į triukšmo kategoriją patenkantiems garsams – viskam, kas traktuojama kaip triukšmas, trikdis ar garsų perteklius.

Aušra Vismantaitė. © Paulius Žižliauskas

„Radijo pievelė“ – tyrėjos, meninių ir socialinių, ūkinių projektų kuratorės, edukatorės Aušros Vismantaitės-Silva radijo pokalbių ciklas. Jame skirtingų sričių profesionalai kalbės apie kraštovaizdį, biologinę įvairovę, ekologiją ir kitomis temomis.

Prodiuserinė kompanija „Operomanija“ parengs 6-ių radijo laidų ciklą, kurio metu bus pristatyti organizacijos leidžiamų vinilinių plokštelių fonotekos kūriniai, tokie kaip Vaivos Grainytės, Linos Lapelytės, Rugilės Barzdžiukaitės opera „Geros dienos!“ ar Arturo Bumšteino garso vaidinimas „Audiokaukas“ ir kt.

Kuratorės ir rašytojos Laimos Kreivytės laidoje „Onomatopėja“ bus sudaryta galimybė per garso poezijos, dada ir kitas garsines teksto išraiškos formas stebėti ir reflektuoti visuomeninius procesus. Filosofijos mokslų daktaras Viktoras Bachmetjevas drauge su garso menininku Pauliumi Kilbausku parengs laidų ciklą, kuriame iš humanitarinės perspektyvos bus apžvelgiami, aptarinėjami ir analizuojami garsai, triukšmas, tyla bei mūsų garsinė aplinka.

Viktoras Bachmetjevas. © Paulius Žižliauskas

Kartu su kultūros komplekso rezidentais Kirtimų kultūros centru, „Rasų radijas“ transliuos „SODE 2123“ repetuojančių gyvo garso grupių pasirodymus. Klausytojų laukia 3 gyvo garso bei 5 elektroninės muzikos koncertai. Renginiai startuos rugpjūčio mėnesį, o klausytojai bus kviečiami ne tik paklausyti renginių transliacijos internetu, bet ir atvykti į „SODO 2123“ salę bei pamatyti renginius tiesiogiai (jei tai leis epidemiologinė šalies situacija).

Radijas, kuris transliuos ir tylą

Rasų radijas“ kartu su menininku Vitalij Červiakov kviečia klausytojus prisidėti prie radijo turinio ir atsiųsti neribotos trukmės „asmeninės tylos“ garso įrašus. Tyla šiuo atveju – tik tam tikra įsiklausymo sąlyga. Įrašai gali būti padaryti telefonu, skaitmeniniu garso įrašytuvu ar bet kuria kita garso įrašymo priemone.

Jūsų įrašų radijas laukia mp3 / 192kbps formatu (per Wetransfer) adresu info@sodas2123.lt.

„Rasų radijas“ yra Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos inicijuotos internetinio radijo veiklos tęsinys, kurį finansuoja Lietuvos Kultūros taryba. Kviečiame pasiklausyti iki šiol sukurtų radijo laidų archyve www.rasuradijas.lt.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments