Kviečia balsuoti už įsimintiniausią Kauno kultūros iniciatyvą

© Kauno menininkų namų koliažas

Kauno menininkų namai šiemet trečią kartą kviečia rinkti įsimintiniausią Kauno miesto ir rajono kultūros iniciatyvą. Siūlyti kandidatus galėjo kultūros lauko operatoriai, projektų autoriai ir visi meno entuziastai.

Bus atrinktos penkios daugiausia visuomenės balsų surinkusios iniciatyvos.

Kauno menininkų namai

Iš surinktų pasiūlymų buvo sudarytas 30 kultūros iniciatyvų, veikusių 2020 metais, sąrašas, kuriame pristatomi projektai sugebėję prisitaikyti prie sudėtingų sąlygų ir įgyvendinti tiek gyvai, tiek virtualiai. Dabar žengiame į antrąjį rinkimų etapą – kauniečiai ir visi miesto kultūra besidomintys žmonės kviečiami iš pateiktų nominantų išrinkti įsimintiniausią ir už jį balsuoti virtualiai. Balsavimas vyksta iki vasario 18 dienos ČIA.

Praėjusiais metais ne tik Kauno, bet ir viso pasaulio, kultūros laukas Covid-19 pandemijos akivaizdoje susidūrė su neeiliniais iššūkiais: teko prisitaikyti prie suvaržytų karantino sąlygų. Visgi, kultūros įstaigos bei operatoriai į šią situaciją reagavo sparčiai ir jau pirmo karantino metu į KMN Kultūros infocentro kuruojamą platformą kultura.kaunas.lt buvo įkelta 90 virtualių renginių, o antrojo karantino metu per mažiau nei du mėnesius – net 120 virtualių renginių. Tiesa, greta virtualių iniciatyvų mieste taip pat įgyvendinti ir kiti projektai, kūrybiškai išnaudoję viešąsias erdves. Tai atsiskleidžia ir įsimintiniausios kultūros iniciatyvos rinkimų kandidatų sąraše – jame šį kartą gausu festivalių, renginių, parodų, edukacijų ir kitų iniciatyvų. 

© Kauno menininkų namų koliažas

Iš ilgojo kandidatų sąrašo rinkimų metu bus atrinktos penkios daugiausia visuomenės balsų surinkusios iniciatyvos. Jų vertinimas bus deleguotas specialiai konkursui suburtai kultūros ekspertų komisijai. Nugalėtoju taps kandidatas, surinkęs daugiausia komisijos ir visuomenės balsų. Jam atiteks 800 eurų premija.

Pirmą kartą 2019 metais surengti Įsimintiniausios Kauno kultūros iniciatyvos rinkimai suteikė galimybę kauniečiams ir kitų miestų gyventojams, sekantiems miesto kultūros pulsą (tiek profesionalams, tiek plačiajai publikai) patiems siūlyti ir išrinkti jiems aktualiausią Kauno kultūros lauko vyksmą. Pernai įsimintiniausia 2019 metų iniciatyva tapo projektas „PUOTA: audio kultūra“, viešu balsavimu išrinkta iš 21 nominacijos. 2018 metų rinkimus laimėjo Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinio iniciatyva „Žaisloteka“.

Kartu su kultūros iniciatyvos konkursu vyksta ir „Įsimintiniausio Kauno miesto menininko“ rinkimai. Abiejų rinkimų kontekste organizuojamas virtualus renginys „Virtuali diskusija apie virtualią kultūrą“, kurį gyvai stebėti bus galima vasario 11 d. 17 val. Kauno menininkų namų „Facebook“ paskyroje.

© Kauno menininkų namų koliažas

2020 metų įsimintiniausia Kauno miesto ir rajono kultūros iniciatyva tapti pretenduoja:

Projektas „Švęskime Upę!“
Projektas „Kauno Pasakos“
Projektas „Drabužių istorijos“
Projektas „Kultūra į kiemus“
Projektas „Draugystės menas“
Projektas „Muzikinis Kauno gidas: istorinės žydų trajektorijos“
Projektas „Parko muzika. #Nusišypsok“
Projektas „PUOTA // Atgimimas“
Projektas „Sukonstruok tarpukario modernizmo pastatą“
Projektas „Šilainių rūšių ralis“
Projektas „Upynės“
Interaktyvus žydų kultūros paveldo Kaune žemėlapis
Kauno Vinco Kudirkos bibliotekos 3D spausdintuvu gaminami durų rankenų priedai,
Kūrybinė judesio laboratorija, „Auros“ šokėjų kūrybinis karantinas,  
Festivalis „ConTempo“
„Fluxus festivalis“
Festivalis „Kultūrų sodas“
Festivalis „Corpi Sonori: Sugihara House“
Festivalis„Cirkuliacija“
Festivalis„Vitrum 2020 Pulsas“
Festivalis „Kaunas Art Book Fair ⅔“
„Lizdo“ ir Kauno miesto simfoninio orkestro gimtadienis
„LRT Klasikos“ vasaros sezono laidų „Pakeliui su vasara“ ciklas
Bendruomenių platformos „Mažosios istorijos“ paroda „Didžioji pramonė: „Inkaras“
Menininkės Claudia Janke kartu su Šilainių gyventojais sukurta paroda „Kiemų jungtys“
Parodos Kauno fotografijos galerijos languose
Algimanto Barzdžiaus ir Kauno choreografijos mokyklos fotografijų paroda ,,išŠok”,
Tinklalaidė „Kad neliktų tos įtampos“
Šiuolaikinio cirko centro „Cirko Sapiens“ atidarymas

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments