Dizaino dokumentika: mados dizainas

Featured Video Play Icon

Šioje „Dizaino dokumentikoje“ apie mados dizainą kalba Agnė Kuzmickaitė ir Morta Nakaitė. Kas yra mados dizainas? Siekiant, kad valstybė galėtų save reprezentuoti per mados dizainą, ko trūksta šiandieninėje kultūros politikos situacijoje? Kas yra tvarumas mados dizaino sektoriuje, kaip jis suprantamas ir kur pasireiškia? Ekologija – mada ar mąstymo modelis mados dizaineriui? Ar mūsiškis, lietuviškas, mados dizainas išsiskiria Baltijos šalių kontekste? Šiuos ir dar daugiau klausimų aptaria pašnekovės.

Agnė Kuzmickaitė-Prūsaitienė – drabužių dizainerė ir teatro kostiumų dailininkė, kolekcijas reguliariai pristatanti tiek Lietuvoje, tiek oficialiose mados savaitėse ir parodose užsienyje, o jos darbai buvo publikuoti tokiuose tarptautiniuose leidiniuose ir portaluose kaip „Vogue“, „L’officiel“, „Marie Claire“. Agnė taip pat yra ir teatro kostiumų dailininkė, ir iki šiol yra sukūrusi kostiumus jau apie 20-čiai spektaklių, na o 2012 m. už darbą J. Vaitkaus spektakliui „Tas, kuris gauna antausius“, nominuota Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimui.

Morta Nakaitė – jaunosios kartos mados dizainerė. Jos kūryboje itin svarbus naratyvas ir emocionali atmosfera. Pasitelkdama asmenines patirtis ir istorijas, kurios yra glaudžiai susijusios su vieta, kontekstu ir atmintimi, dizainerė ieško savo unikalios meninės pozicijos balansuodama tarp meno ir dizaino sričių.

Kūrybinė komanda: Gabija Vanagė (projekto vadovė), Aistė M. Grajauskaitė (režisierė ir projekto koordinatorė), Gediminas Struckas (prodiuseris), Mikas Zabulionis (operatorius ir vaizdo režisierius; postprodukcija), Simona Žutautaitė (fotografė), Aušra Jankauskaitė (vertėja), Lina Šiškutė (vizualinis identitetas)

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba.

Projekto iniciatorius ir įgyvendintojas: Lietuvos dizaino forumas

Pagrindinis informacinis rėmėjas: LRT

Pagrindinis partneris: viešoji įstaiga „Meno genas“ / VOXART.lt

Kiti partneriai: portalai „Interjeras.lt“, ir „Pilotas.lt“; žurnalai „Centras“ ir „Literatūra ir menas“

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments