Dizaino dokumentika: leidinys

Featured Video Play Icon

Šiame „Dizaino dokumentikos“ epizode apie leidinių dizainą ir kūrybos procesus patirtimi dalijasi knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ kūrybinė komanda. Koks turi būti šiandien leidinio dizainas tam, kad jis ne tik būtų geriausiai parduodamų gretose, bet ir užsiliktų visuomenės mintyse kelis dešimtmečius?

Šioji dokumentikos dalis atsako į klausimus, kokią įtaką kūrinio populiarumui daro jo dizainas, ar vaikų literarūra turi specifinį leidinio dizaino kanoną, ar įmanoma naujai prikelti seną, tradicinį kūrinį, jei jam sukuriamas naujas dizainas? Atskleidžiama, ką leidinio dizainui šiuo metu reiškia atgimstanti senoji leidinių grafika (M. P. Vilutis, A. Makūnaitė, R. R. Dočkutė, A. Surgalienė ir kt.) bei kokia leidinio dizaino kūrimo eiga.

Epizode kalba kygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ istorijų autorės. Viktorija Aprimaitė – viena iš MO muziejaus komunikacijos žmonių. Ji įkūrė pusryčių ir piknikų klubą „First Blush“, rašo žurnalui „Swo“, yra prisidėjusi prie žurnalo „what do people do? Vilnius“ išleidimo bei koordinavo „HumansApp“ tinklaraštį. Taip pat kūrybos namų „Kregždynas“ bendraįkūrėja Viktorija Urbonaitė. Ji Lietuvos žurnalistikos centre dėsto kūrybinį rašymą, buvo popiežiaus Pranciškaus vizito mūsų šalyje turinio komunikacijos vadovė.

Patirtimi dalijasi ir knygos dizainerė Ugnė Balčiūnaitė, kuri Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje įgijo dizaino specialybę, o 2013 metais Vilniaus dailės akademijoje – produkto dizaino bakalauro laipsnį. Praktikos įgijo dirbdama kaip grafikos dizainerė ir vizualinio identiteto kūrėja bei Lietuvos reklamos agentūrose ir dizaino studijose.

Taip pat turinio redaktorė, leidyklos „Dvi Tylos“ įkūrėja Drasida Žemaitė bei projekto „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ vadovė, tos pačios leidyklos vaikų, jaunimo ir tėvystės leidybos projektų vadovė Adelė Galdikaitė.

Kūrybinė komanda: Gabija Vanagė (projekto vadovė), Aistė M. Grajauskaitė (režisierė ir projekto koordinatorė), Gediminas Struckas (prodiuseris), Mikas Zabulionis (operatorius ir vaizdo režisierius; postprodukcija), Simona Žutautaitė (fotografė), Aušra Jankauskaitė (vertėja), Lina Šiškutė (vizualinis identitetas)

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba.

Projekto iniciatorius ir įgyvendintojas: Lietuvos dizaino forumas

Pagrindinis informacinis rėmėjas: LRT

Pagrindinis partneris: viešoji įstaiga „Meno genas“ / VOXART.lt

Kiti partneriai: portalai „Interjeras.lt“, ir „Pilotas.lt“; žurnalai „Centras“ ir „Literatūra ir menas“

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments