Dizaino dokumentika: mados aksesuarų dizainas

Featured Video Play Icon

Šiame „Dizaino dokumentikos – trumpametražių pasakojimų apie šiuolaikinį lietuvišką dizainą“ epizode – apie mados aksesuarus. Patirtimi dalijasi Marija Puipaitė bei Gerda Liudinavičiūtė.

Marija Puipaitė – dizaino krypties doktorantė Vilniaus dailės akademijoje, kuri dėstytojaudama Vilniaus dizaino kolegijoje bei Vilniaus dailės akademijoje, taip pat kuria produktus bendradarbiaudama su įvairiais prekiniais ženklais. Gerda Liudinavičiūtė – jaunosios kartos dizainerė plėtojanti prekinį ženklą CELSIUS 273, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas juvelyriniams betono objektams, įkvėptiems architektūros.

Su epizodo dalyvėmis bandome atsakyti į klausimus, koks yra aksesuaro dizaino ABC, kas apskritai yra aksesuaras šiuo metu Lietuvoje ir kaip yra suvokiamas jo dizainas? Taip pat pašnekovės diskutuoja apie tai, ką reiškia mados aksesuare sutalpinti savotišką antropologinį tyrimą, ir ieško atsakymo į klausimus, ar lietuviškas aksesuarų dizainas turi unikalumo, išskirtinumo Baltijos šalių kontekste bei kokie yra eklektikos, kultūrinės traumos ir kultūros paveldo bendravardikliai.

Kūrybinė komanda: Gabija Vanagė (projekto vadovė), Aistė M. Grajauskaitė (režisierė ir projekto koordinatorė), Gediminas Struckas (prodiuseris), Mikas Zabulionis (operatorius ir vaizdo režisierius; postprodukcija), Simona Žutautaitė (fotografė), Aušra Jankauskaitė (vertėja), Lina Šiškutė (vizualinis identitetas)

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba.

Projekto iniciatorius ir įgyvendintojas: Lietuvos dizaino forumas

Pagrindinis informacinis rėmėjas: LRT

Pagrindinis partneris: viešoji įstaiga „Meno genas“ / VOXART.lt

Kiti partneriai: portalai „Interjeras.lt“, ir „Pilotas.lt“; žurnalai „Centras“ ir „Literatūra ir menas“

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments