Dizaino dokumentika: interjeras

Featured Video Play Icon

Dizaino dokumentikos – trumpametražių pasakojimų apie šiuolaikinį lietuvišką dizainą“ epizode apie interjerus pasakoja Jokūbas Jurgelis, Povilas Žakauskas ir Povilas Daugis. Su Jokūbu pokalbis ruduliojasi apie visuomeninį interjerą, bandant atsakyti į klausimus, kokios yra visuomeninio interjero dizaino sudedamosios dalys? Kokie Lietuvos valstybės poreikiai interjero dizainui atsiskleidė dirbant su M. Mažvydo bibliotekos projektu? Ar dažnai užsakovo ir kūrėjo idėjos yra atrandančios tarpusiavo sinergiją?

Abu Povilai iš „HEIMOS“, kalbėdami apie privatų interjerą, svarstė, kokie yra šiuolaikinės lietuvių visuomenės poreikiai interjero dizainui. Ar kuriant interjerą dažnai tenka vaikytis madų? Visi epizodo pašnekovai bandys rasti atsakymą į tai, kas yra tvarumas interjere.

Jokūbas Jurgelis, vienas iš „2XJ architektai“ komandos narių, kuriančių inovatyvias interjero, pastatų ir teritorijų planavimo idėjas.

Povilas Žakauskas, baigęs architektūros studijas Vilniuje, praktikos ir patirties sėmėsi Portugalijoje ir Belgijoje, o kartu su „HEIMA“ komanda laimėjo ne vieną apdovanojimą tiek Lietuvoje, tiek ir už jos ribų.

Povilas Daugis stažavosi „e2a eckert eckert architecten“ Ciuriche, Šveicarijoje, nuo 2012 metų dirbo architektūros studijoje „Plazma“, kiek vėliau tęsė studijas TU Delft, Nyderlanduose. Tarp reikšmingiausių asmeninių projektų Povilas įvardija gyvenamųjų namų kvartalą „Rasų namai“, „MUDU“ veidrodį, „Monday Office“ interjerą bei Panevėžio baseiną, kurie tarptautiniuose apdovanojimuose susilaukė aukščiausių įvertinimų.

Kūrybinė komanda: Gabija Vanagė (projekto vadovė), Aistė M. Grajauskaitė (režisierė ir projekto koordinatorė), Gediminas Struckas (prodiuseris), Mikas Zabulionis (operatorius ir vaizdo režisierius; postprodukcija), Simona Žutautaitė (fotografė), Aušra Jankauskaitė (vertėja), Lina Šiškutė (vizualinis identitetas)

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba.

Projekto iniciatorius ir įgyvendintojas: Lietuvos dizaino forumas

Pagrindinis informacinis rėmėjas: LRT

Pagrindinis partneris: viešoji įstaiga „Meno genas“ / VOXART.lt

Kiti partneriai: portalai „Interjeras.lt“, ir „Pilotas.lt“; žurnalai „Centras“ ir „Literatūra ir menas“

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments