Dizaino dokumentika: baldai ir šviestuvai

Featured Video Play Icon

Šiame „Dizaino dokumentikos – trumpametražių pasakojimų apie šiuolaikinį lietuvišką dizainą“ epizode Simonas Tarvydas kalba apie tai, koks yra šviestuvų dizainas ir kokie svarbiausi įrankiai, kuriant šio objekto dizainą. Taip pat apie universalius klientus bei rinkos tyrimus ir kam jie reikalingi; apie tvarumą šviestuvų dizaino sektoriuje – kaip jis suprantamas ir kur pasireiškia.

„Esame vieni pirmųjų žiedinio dizaino atstovų Lietuvoje galinčių užtikrinti, kad mūsų gaminiai ateityje būtų iš naujo perdirbami ir naudojami kaip žaliava naujiems dizaino objektams kurti. Taip atsiranda nenutrūkstantis kūrybos bei gamybos ratas, skatinantis atsakingą vartojimą bei puoselėjantis progresyvias šiuolaikinio tvaraus dizaino idėjas“, – pokalbio metu sako Simonas.

Simonas Tarvydas – lietuviško tvaraus dizaino ženklo INDI įkūrėjas. Autoriaus išskirtiniai interjero objektai yra gaminami pasitelkiant REPAPER perdirbto popieriaus technologiją, kurios metodas leidžia sukurti medžiagiškumo iliuziją. Simonui idėja panaudoti popierių kaip pagrindą kuriant interjero objektus kilo ieškant vietinių, lengvai prieinamų žaliavų iš atsinaujinančių šaltinių, tad taip išsivystė ilgalaikės partnerystės su leidyklomis, spaustuvėmis ir biurais, kaupiančiais makulatūrą.

Kūrybinė komanda: Gabija Vanagė (projekto vadovė), Aistė M. Grajauskaitė (režisierė ir projekto koordinatorė), Gediminas Struckas (prodiuseris), Mikas Zabulionis (operatorius ir vaizdo režisierius; postprodukcija), Simona Žutautaitė (fotografė), Aušra Jankauskaitė (vertėja), Lina Šiškutė (vizualinis identitetas)

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba.

Projekto iniciatorius ir įgyvendintojas: Lietuvos dizaino forumas

Pagrindinis informacinis rėmėjas: LRT

Pagrindinis partneris: viešoji įstaiga „Meno genas“ / VOXART.lt

Kiti partneriai: portalai „Interjeras.lt“, ir „Pilotas.lt“; žurnalai „Centras“ ir „Literatūra ir menas“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments