„ArtVilnius’17“ diskusijoje – apie menininko kasdienybę tarp išgyvenimo, finansavimo paieškos ir kūrybos

VOXART stendas„ArtVilnius'15“ metu. L. Vansevičienės / VOXART nuotr.

Tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’17“ aktualaus meno tinklas „VOX ART“ pristato diskusiją „Menininko meniu: pusryčiams – projekto paraiška, pietums – 2%, vakarienei – mecenatas“, kuri įvyks birželio 9 d., penktadienį, 17 val. parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Diskusija yra meno mugės „ArtVilnius“, vykstančios birželio 8–11 d., renginių programos dalis.

Aktualaus meno tinklas „VOX ART“ didelį dėmesį skiria kultūros ir meno įvykių bei procesų aptarimui iš kūrėjų požiūrio taško, todėl ir rengiamoje diskusijoje pakviesti dalyvauti skirtingų kartų menininkai bei galerijų, kaip neatsiejamos grandies tarp vizualiojo meno kūrėjų ir vartotojų, atstovai: tapytojas Adomas Danusevičius, režisierius, aktorius ir performansų kūrėjas Benas Šarka, galerijos „The Rooster Gallary“ įkūrėja Jurgita Juospaitytė-Bitinienė bei „Baroti“ galerijos direktorė Andželika Baroti.

„Stebint, kas vyksta kultūros ir meno lauke, kartais susidaro įspūdis, kad menininkai proporcingai didelę savo laiko dalį turi skirti idėjų realizavimo finansavimo paieškai, o ne kūrybai, meno produktui, kurį vartotų ir pirktų visuomenė. Ar tokia situacija yra iš tikrųjų, kokias kultūros finansavimo, mecenavimo ir rinkos problemas Lietuvoje mato patys menininkai bei jų kūrybai atstovaujančios ir kūrinius parduodančios galerijos, bandysime išsiaiškinti pokalbio metu“, – apie diskusijos gaires prasitaria pokalbį moderuosiantis vienas iš VOX ART įkūrėjų Matas Drukteinis.

Diskusijos metu taip pat bus aptariama kultūros ir meno edukacijos svarba meno rinkai, menininko finansinio stabilumo viltys ir realybė, kultūros finansavimo politika bei kitos su kūrėjų pusryčių, pietų ir vakarienės pasirinkimo galimybėmis sisijusios temos.

Diskusija yra meno mugės „ArtVilnius“, vykstančios birželio 8–11 d., renginių programos dalis. Mugėje dalyvauja 55 galerijos, 200 menininkų iš 20 pasaulio šalių. Šalia pagrindinės galerijų programos, pristatoma ir išaugusi projektų zona, kurioje – kviestinės tarptautinės meno institucijos bei menininkai.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments