A. Ermino parodoje – galerijos erdvėn perkelta kolektyvinių sodų dvasia

Parodos afišos fragmentas. Organizatorių nuotr.

Rugsėjo 13 d. 18 val. LDS Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) atidaroma šiuolaikinio meno kūrėjo Andriaus Ermino paroda „Žmogiškasis faktorius. Sodai“. Tai – tęstinė autoriaus plėtojamos temos „Žmogiškasis faktorius“ paroda, apmąstanti žmogaus, jo aplinkos, buities, kūrybos ir gyvosios gamtos santykius. Daugiasluoksnėse kompozicijose vystomi simbolinių, filosofinių, socialinių temų ryšiai su sodininkyste, žemdirbyste, šiuolaikine visuomene bei kultūra.

Didžioji darbų dalis sukurta šiais metais, būtent šiai parodai ir šiai erdvei.

Andrius Erminas

Pasak A. Ermino, šioje parodoje „sodai“ – tai kolektyvinių sodų aplinkos daiktai, atributai ir sodininkų kultūra. Akistatoje su žmogiškuoju faktoriumi šie objektai kinta ne tik išoriškai, bet ir semantiškai, simboliškai. „Kolektyviniuose soduose žmonės gyvena bendruomenėje, tačiau kiekvienas yra skirtingas, turi savo erdvę ir gyvenimo būdą. Miesto gyventojo įsigytas žemės sklypas už miesto – kaip nostalgija įgimtiems žmogaus ūkininkavimo refleksams. Vieni ten užsiima žemės ūkiu, kiti kažką meistrauja, treti tiesiog poilsiauja. Tai tarsi oazė, laisvalaikio praleidimo forma, atitrūkimas nuo kasdienio gyvenimo. Žmogus ten kuria kitą savo gyvenimo buitį, mėgina įgyvendinti svajones“, – pasakoja autorius.

Įvairūs buities daiktai, gyvosios gamtos objektai, žemės ūkio padargai, augalai ir daržovės parodoje žaismingai paverčiami daugiaprasmėmis konstrukcijomis ir sujungiami į vientisą instaliaciją. Ne pagal savo paskirtį naudojami objektai ragina pažvelgti į kasdienius daiktus ir reiškinius naujai, atskleidžia žmogaus ir gamtos santykius, įvairias jų apraiškas ir kontekstus. Paroda veiks iki spalio 3 d.

Parodos autorius Andrius Erminas:

„Didžioji darbų dalis sukurta šiais metais, būtent šiai parodai ir šiai erdvei. Nepaisant to, parodoje lankytojai išvys ir ankstesnių metų darbų, – tiesiog žiūrėjau, kad kūriniai labiausiai tiktų pasirinktai parodos temai. Ramu, nes didelių iššūkių ruošiantis parodai nebuvo. Jos temą ir galeriją rinkausi pats, o paroda buvo patvirtinta jau prieš metus, taigi viską pakankamai gerai suplanavau.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments