Tapybos plenerą „Panevėžys 2017“ vainikuos darbų paroda

Plenero dalyvio R. Grikevičiaus „Vasara“.

Liepos 15 d. 17 val. Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyriuje, galerijoje „XX“ (Laisvės a. 7, Panevėžys) atidaroma XV tarptautinio tapytojų plenero „Panevėžys 2017“ darbų paroda.

Plenero tikslas yra surinkti į Panevėžį tapytojus iš skirtingų valstybių, sudaryti jiems sąlygas kūrybai, galimybę bendrauti su miesto dailininkais.

Tomas Rudokas

Pleneras, skirtas Kazio Naruševičiaus atminimui, vyksta liepos 6-15 dienomis. Plenere dalyvauja dešimt menininkų iš šešių šalių: Anna Karan (Čekija), Bronius Gražys (Lietuva), Ramūnas Grikevičius (Lietuva), Rūta Povilaitytė (Lietuva), Markus Akesson (Švedija), Stojan Milanov (Serbija), Dejan Milivojevič (Serbija), Alexander Bartashevich (Baltarusija), Ilona Kosobuko (Baltarusija) ir Anna Atoyan (Ukraina). Plenerą remia Lietuvos dailininkų sąjunga ir Panevėžio miesto savivaldybė.

LDS Panevėžio skyriaus pirmininkas Tomas Rudokas:

„Visi plenere dalyvaujantys menininkai tapo gana skirtinga maniera, dirba atskirose dirbtuvėse Panevėžio dailės mokykloje. Bendros temos plenere nėra; paties plenero tikslas yra surinkti į Panevėžį tapytojus iš skirtingų valstybių, sudaryti jiems sąlygas kūrybai, galimybę bendrauti su miesto dailininkais.

Plenero metu dailininkams parodoma Lietuva, Panevėžio miesto  kultūrinis potencialas, kaip antai tarptautinių keramikos simpoziumų kolekcija, galerijų fondai ir pan.Po plenero dalyviai palieka organizatoriams po vieną tapybos darbą. Šie darbai vėliau yra kaupiami galerijos „XX“ fonde.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments