Vilniaus Kūdrų parke – šiuolaikinės skulptūros paroda „Belaukiant“

D. Aleksa. Dumplės (2021). © Rolandas Parafinavičius

Nuo balandžio 22 d. Vilniaus Kūdrų parke bus galima pamatyti galerijos (AV17) organizuojamą parodą „Belaukiant“. Joje dešimt skulptūrų ir skulptūrinių objektų eksponuoja vieni žinomiausių Lietuvos menininkų.

Kiekvienas parodos kūrinys savaip atspindi menininko jaučiamą realybę.

Galerija (AV17)

Parodoje eksponuojami Dano Aleksos, Jono Aničo, Algio Kasparavičiaus, Tauro Kensmino, Mindaugo Navako, Rimanto Milkinto, Rafal Piesliak, Mykolo Saukos, Marijos Šnipaitės ir Vlado Urbanavičiaus kūriniai. Tai skirtingoms kartoms atstovaujantys autoriai, nuo jaunesnių iki vyresnių, jau vadinamų Lietuvos skulptūros grandais. Šiuos menininkus jungia šiuolaikiškumas ir naujų išraiškos formų skulptūros mene ieškanti kūryba.

M. Sauka. Embrionai (2020). © Rolandas Parafinavičius

Atskleidžia žmogaus santykį su pasauliu

Pristatomi autorių darbai atlikti skirtingomis, kiekvienam menininkui būdingomis skulptūros kūrimo technikomis, tačiau jie visi savaip atspindi šiandienos realybę bei joje vyraujančias nuotaikas. Nuolatiniai sociopolitiniai nesutarimai, visuomenės susiskaldymas ir besikeičiančios normos skatina narplioti bei kvestionuoti tradicijas. O nuolat lydinti nežinomybė ir nerimas dėl ateities sukuria trapumo jausenas bei skatina permąstyti savo vietą pasaulyje. Kiekvienas parodos kūrinys savaip atspindi menininko jaučiamą realybę, o jų visuma aprėpia dabartinį žmogaus santykį su pasauliu. 

Parodą organizuojanti (AV17) galerija, įsikūrusi Totorių g. Vilniuje, yra dešimt metų aktyviai su šiuolaikiniu menu dirbanti erdvė. Tai viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Be nuolatinės parodinės veiklos, galerija įgyvendina įvairius tarptautinius ir regioninius projektus, vykdo mainų programas su užsienio ir Lietuvos kūrėjais.

J. Aničas. Stebėtojai (2020). © Rolandas Parafinavičius

Vyks nemokamos ekskursijos

Parodos „Belaukiant“ metu, kiekvieną paskutinį mėnesio trečiadienį, 18 val., vyks nemokamos ekskursijos po parodą bei susitikimai su skulptoriais. Bus plačiau pristatomi kūriniai, o žiūrovai turės galimybę susipažinti su autoriais bei užduoti jiems norimus klausimus. Registracija į ekskursijas el. paštu: info@av17gallery.com

Ekskursijų datos:

  • Balandžio 28 d. 18 val.
  • Gegužės 26 d. 18 val.
  • Birželio 30 d. 18 val.
  • Liepos 28 d. 18 val.
M. Navakas. Plaukikas II (2015–16). © Lauris Aizupietis

Paroda „Belaukiant“ Kūdrų parke (Užupyje, šalia Tymo turgaus), veiks iki liepos 31 d. 

Rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė. Informacinis rėmėjas – LRT, Partneris – JCDecaux.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments