Skulptoriaus R. Milkinto jubiliejinėje parodoje – medžiagų ir erdvių matavimai po 1 milimetrą

Rimantas Milkintas. 1 mm turi reikšmės (2020). © AV17

Spalio 22 d. 18 val. galerija (AV17) kviečia į 25-erių metų kūrybos jubiliejų švenčiančio skulptoriaus Rimanto Milkinto parodos „1 mm turi reikšmės“ atidarymą ir kūrybos katalogo pristatymą.

1 mm – tai atspirties taškas, riba nuo kurios prasideda techninis medžiagos ar erdvės matavimas.

Paroda „1 mm turi reikšmės“

Jubiliejinėje parodoje „1 mm turi reikšmės“ autorius pristato naujausius skulptūrinius objektus bei instaliacijas, atliepiančias pastarųjų metų periodo nuotaikas. 1 mm – tai atspirties taškas, riba nuo kurios prasideda techninis medžiagos ar erdvės matavimas.

Ši riba šiandien tapo svarbi ne tik gamyboje, bet ir kasdieniame gyvenime, judėjimo procesuose. Parodoje pristatomi kūriniai tampa įvairių ribų tyrinėjimo padariniais, kuomet skulptorius aiškinasi, su kokiais limitais dažniausiai susiduriama, galbūt juos galima peržengti ar jais manipuliuoti. Galbūt ribų apskritai nėra? Objektų formas ir medžiagas siedamas su žmogiškąja jausena, R. Milkintas parodoje pasakoja daugiasluoksnę istoriją, turinčią nuorodų tiek į asmenines patirtis, tiek į visuomeninius išgyvenimus.

Rimantas Milkintas. © Laima Milkintė

Parodos atidarymo metu taip pat bus pristatomas naujai išleistas ilgametės Rimanto Milkinto kūrybos katalogas, aprėpiantis laikotarpį nuo autoriaus studijų laikų Telšiuose ir Vilniuje iki šių dienų. R. Milkinto kūrybos retrospektyva spalio 28 d. taip pat bus pristatyta ir parodoje „Dabarties jungtys“ VDA Telšių galerijoje, kur lankytojai galės susipažinti su menininko skulptūriniais objektais bei jo kūrybos vystymusi.

Artimas minimalizmo estetikai R. Milkintas kūryboje didelį dėmesį skiria kūrinio formai ir medžiagiškumui, todėl jis neretai lyginamas su Lietuvos ir užsienio modernizmo klasikais. Jo darbams būdinga atvira konstrukcija bei menamo judesio efekto kūrimas erdvėje, o skulptūrinės kompozicijos pasižymi polinėmis įtampomis.

Rimantas Milkintas. Nuo taško II (2012). © AV17

Būtent medžiagos fizines savybes, kaip lankstumas, tvirtumas, minkštumas ar trapumas, menininkas gretina su individualia patirtimi, o savo kūriniuose dažniausiai naudoja fanerą ir jau savas istorijas sukaupusias nugriautų pastatų geležines sijas. Plokštuminiu struktūrų įerdvinimas, formų ir linijų grakštumas bei medžiagos ir idėjos santykio vientisumas – geriausiai R. Milkinto kūrybą atspindintys bruožai.

Rimantas Milkintas (g. 1977) mokėsi Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje, vėliau baigė bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Autorius yra surengęs daugiau nei penkiasdešimt parodų, o savo darbus yra pristatęs Vokietijoje, Kinijoje, Italijoje, Belgijoje, Suomijoje ir daugelyje kitų šalių. 2005 m. jam buvo suteikta NORD/LB premija už instaliaciją „Stabilus ir lankstus“, 2006 m. – Arnaldo Pomodoro fondo III premija, 2011 m. suteiktas geriausios skulptūros / instaliacijos ArtVilnius’11 apdovanojimas, o šiais metais buvo įteiktas Lietuvos dailininkų sąjungos auksinis ženkliukas už aktyvų skulptūrų ir instaliacijų kūrimą viešosioms erdvėms.

Rimantas Milkintas. Reversas (2012). © AV17

Paroda „1 mm turi reikšmės“ (AV17) galerijoje, Totorių g. 5, veiks iki lapkričio 21 dienos. Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments