Pasivaikščiojimai po galerijas kartu su „Vilnius Art Walk“

Renginio afiša.

Kovo 18 d. Vilniuje startuoja projektas „Vilnius Art Walk“ – kas antrą šeštadienį vykstančios nemokamos ekskursijos po Vilniaus galerijose rodomas meno parodas. Projekto tikslas – supažindinti žmones su šiuolaikine vizualiąja kultūra ir Vilniaus galerijomis bei meno centrais.

Šiose galerijose veikiančios parodos kontrastingai viena kitą papildo, atskleidžia skirtingas šiuolaikinio meno strategijas.

Ieva Sipavičiūtė

Ekskursijų metu apie parodas pasakos ne tik menotyrininkės, bet bus kviečiami prisijungti pakalbėti ir patys kūrinių autoriai bei kuratoriai, be to, kiekvienas dalyvis galės dalintis savo požiūriu į pristatomus kūrinius ir užduoti klausimus.

Pirmojoje ekskursijoje bus lankomos šios parodos:

  • Džiugo Šukio ir Mato Janušonio paroda „Sutapimas“ (AV17) galerijoje
  • Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės paroda „Šančių misterijos“ galerijoje „Meno niša“
  • Rodiono Petroffo paroda „Abejonės ir ginčai“ Pamėnkalnio galerijoje
  • Pauliaus Andriuškevičiaus kuruojama grupinė paroda „Kūnas ir tamsa“ galerijoje „Vartai“

Ekskursijos prasidės (AV17) galerijoje (Aušros vartų g. 17) 12:30, 13:00 ir 13:30 val.. Trukmė – apie 2 val.  Ekskursijas ves dailėtyrininkės Monika Eidėjūtė, Deima Žuklytė-Gasperaitienė ir Ieva Baublytė.

Projekte dalyvauja galerijos „Aidas“, „Arka“, „Kairė–dešinė“, „Kunstkamera“, „Meno niša“, „Vartai“, „AV17“, Jono Meko vizualiųjų menų centras, LTMKS projektų erdvė „Sodų 4”, Pamėnkalnio galerija, Senamiesčio menininkų galerija–dirbtuvė, Šiuolaikinio meno centras, Šv. Jono gatvės galerija, VDA galerija „Akademija“, VDA galerijos Parodų salės „Titanikas“, VDA tekstilės galerija „Artifex“, Vilniaus fotografijos galerija, Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija bei „Prospekto“ fotografijos galerija.

„Vilnius Art Walk“ organizatorė Ieva Sipavičiūtė:

„Pusmetį studijavau Helsinkyje su „Erasmus+“ programa ir gana daug ten nuobodžiavau. Vieną dieną Facebooke pamačiau „Helsinki Art Walk“ renginį ir nedvejodama nusprendžiau nueiti. Jų komunikacija ir ekskursijos vyko anglų kalba, tad viskas buvo aišku ir suprantama. Sutikau ne veną mainų programos studentą, kurio šiaip nebūčiau pakvietusi kartu nueiti į parodą, bet to renginio metu buvo visai įdomu kalbėti, dalintis įspūdžiais.

Vaikščiodama ture ne tik pamačiau eksponuojamus kūrinius, bet ir atradau naujas, industrines miesto erdves, kuriose įsikūrusios galerijos. Įkvėpta įdomios patirties, nusprendžiau, kad tai reikia inicijuoti ir Vilniuje. Maždaug metus šią idėją nešiojausi galvoje. Vėliau, pasikalbėjusios su dailėtyrininke Ieva Baublyte, nusprendėme, kad reikėtų pakviesti prisijungti daugiau merginų ir tiesiog pabandyti drauge įgyvendinti idėją.

Pirmiausia su komanda atsirinkome 20 Vilniaus galerijų, veikiančių Senamiestyje ar arti jo ribos, ir aktyviai vystančių parodinę veiklą. Su visomis suderinome bendradarbiavimą, gavome būsimų parodų planus. Projekte dalyvaujančios dailėtyrininkės – būsimų ekskursijų gidės – diskusijų metu atsirinko keturias parodas, kurias šiuo metu verta aplankyti.

Šiose galerijose veikiančios parodos kontrastingai viena kitą papildo, atskleidžia skirtingas šiuolaikinio meno strategijas, tad puikiai tinka susipažinimui su lietuviška vizualiojo meno scena. Šias parodas atsirinkome visiškai laisvai, kadangi nesame įsipareigojusios nei vienai galerijai.

Kaip ir „Helsinki Art Walk“, turus žadame vykdyti kas antrą savaitgalį. Grafikas šiek tiek keisis priklausomai nuo šventinių datų. Šiais metais iš viso suplanavome 12 ekskursijų: penkias iki vasaros ir septynias nuo rudens sezono.“

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments