Spalvos ir kūniškumo sintezė – D. Alčauskio ir E. Petrošiūtės parodoje

Be pavadinimo (fragmentas; 2021).

Balandžio 28 d., trečiadienį, Pamėnkalnio galerijoje, Vilniuje, be atidarymo renginio atveriama Dovydo Alčauskio ir Eglės Petrošiūtės kūrybos paroda.

Spalva įgyja aiškią perkonstruotą daiktiškumo apibrėžtį, o ši idėja-objektas apibrėžia ir išreiškia jau kitą spalvą-kūną.

Dovydas Alčauskis ir Eglė Petrošiūtė

Parodos idėja remiasi spalvos ir kūniškumo sąvokų sinteze bei spalvos, kaip daikto savybės, vaizdine dekonstrukcija. Spalva išreiškia ne tik idėjos įpavidalinimą, bet ir pačią kūrinioorganizaciją.

Anot Dovydo Alčauskio ir Eglės Petrošiūtės, spalva negali būti išreikšta be formos. „Ją apibrėžia daiktas, jo santykis su kitais daiktais, erdve ar judesiu. Iš visumos ištraukdamas esminius momentus, žvilgsnis struktūrizuoja vaizdinę patirtį. Tai sukuria ritmą. Į daiktą sutelktas žvilgsnis ištraukia jį iš bendro patirties fono ir panardina mus į spalvinį turinį“, – sako parodos autoriai.

Kūrėjai teigia: „Spalvos ir kūniškumo santykis atsiskleidžia kaip spalvos-suvokimas-manyje. Sąmonėje ji tampa daikto formos pėdsaku. To rezultatas – spalva įgyja aiškią perkonstruotą daiktiškumo apibrėžtį, o ši idėja-objektas apibrėžia ir išreiškia jau kitą spalvą-kūną.“

Be pavadinimo II (2020).

Paroda – be pavadinimo. Tai atsleidžia autorių nagrinėjamą kūrinio ir jo pavadinimo santykį. „Kartais intuityviai supranti, jog kūnas tiesiog žino geriau, tarytum spalva ir formos ateina pirmiau nei patirties įvardijimas“, – mintimis dalijasi Dovydas Alčauskis ir Eglė Petrošiūtė.

Paroda Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) vyks iki gegužės 15 d. Parodos lankymas – nemokamas. Parodos rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments