„Naujasis Baltijos šokis ’17“ pristatys net 20 šokio pasirodymų

Festivalio afiša. Organizatorių nuotr.

Gegužės 12–20 d. vyks 21-asis tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis ’17“. Be mūsiškių, šalių kaimynių ir Europos valstybių kūrėjų, į festivalį atvyksta svarbiausia Azijos trupe tituluojamas „Cloud Gate“ šokio teatras iš Taivano.

Mes, kaip trupė, norime parodyti, ką naujausio esame sukūrę, o šiemet „Žaidimas baigtas“ yra ir apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi.

Urbanistinio šokio teatras „Low Air“

Iš viso šiųmečiame festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“ pasirodys 18 trupių ar choreografų, atstovaujančių 14 valstybių, ir bus parodyta 20 šokio ar su šokiu susijusių kūrinių. Be to, šiemet festivalis plečia savo geografiją ir šiuolaikinio šokio spektaklius pristatys ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Klaipėdoje bei Naujojoje Vilnioje.

Festivalio „Naujasis Baltijos šokis ’17“ dalyviai, urbanistinio šokio teatro „Low Air“ kūrėjai Laurynas Žakevičius ir Airida Gudaitė:

„Naujajame Baltijos šokyje ’17“ rodysime spektaklį „Žaidimas baigtas“. Kurį spektaklį trupė turi galimybę parodyti festivalyje, priklauso daugiau nuo festivalio organizatorių ir programuotojų, nes tik jie geriausiai įsivaizduoja, kas tais metais dera konkrečių metų programai. Mes, kaip trupė, norime parodyti, ką naujausio esame sukūrę, o šiemet „Žaidimas baigtas“ yra ir apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi. Šiuo darbu labai tikime ir džiaugiamės, kad juo galėsime uždaryti festivalį.

„Naujasis Baltijos šokis ’17“ mums reiškia daug. Nuo pat pirmo mūsų pasirodymo festivalyje 2012 m., mes kasmet pasirodėme scenoje su savo spektakliais „Feel-Link“; „Kelionė namo“; „Šventasis pavasaris“; „Žaidimas baigtas“ ar kaip kitaip jame dalyvaujame. Tai periodas, kurio metu jautiesi pakylėtas, nes susitinki su šokį mėgstančiais ir puoselėjančiais žmonėmis.

Galimybė pamatyti gerus šokio darbus, susipažinti su kūrėjais, choreografais, šokėjais. Galimybė įsivertinti. Taip pat galimybė užmegzti naujų ryšių su užsienio festivalių rengėjais, prodiuseriais, šokėjais. Festivalio metu stengiesi būti laisvas nuo darbų, kad galėtum visas pasinerti į dienos ir vakaro programas.“

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments