Šviečiantys Karolio Vaivados prisiminimai

K. Vaivados šviesos instaliacija. Organizatorių nuotr.

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2017 m. balandžio 21 d., penktadienį, 17 val. atidaroma personalinė Karolio Vaivados šviesos meno paroda „Šviesūs prisiminimai“.

Siekiama sukurti stiprų vizualinį poveikį ir sukelti žiūrovui pojūčių, kokių jam sukeltų šviesa gamtoje, pavyzdžiui, saulėlydis ar ryški vasaros diena.

Karolis Vaivada yra jaunosios kartos menininkas, tarpdisciplininės raiškos kūrėjas, pasirinkęs savo kūrybą perteikti šviesos meno forma. 2012 metais baigęs tapybos magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje, pradėjo dalyvauti grupinėse parodose Vilniuje ir Kaune, surengė keletą personalinių parodų. „Šviesūs prisiminimai“ yra pirmoji jo personalinė paroda Klaipėdoje ir iki šiol didžiausias kūrybos pristatymas.

Parodoje „Šviesūs prisiminimai“ pristatomi naujausi Karolio Vaivados kūriniai. Abstrakčiomis šviečiančiomis kompozicijomis, kuriose specialiu būdu derinama spalvota šviesa, siekiama sukurti stiprų vizualinį poveikį ir sukelti žiūrovui pojūčių, kokių jam sukeltų šviesa gamtoje, pavyzdžiui, saulėlydis ar ryški vasaros diena. Šios parodos idėja yra kalbėti apie atmintį bei jos būsenas.

Kiekvienas žmogus turi daugybę prisiminimų, sukeliančių įvairių jausmų. Kai kurie prisiminimai savaime iškyla mūsų galvose, paveikti tuo metu patiriamų išgyvenimų, kai ką mes patys stengiamės atgaivinti arba pamiršti. Turbūt daugelis yra patyręs „deja vu“ būseną, kai aplanko jausmas, tarsi tai, ką darome ar matome, jau yra buvę, nors vyksta pirmą kartą. Siekiant išsiaiškinti šį reiškinį, atlikta daugybė bandymų ir tyrimų, tačiau galutinės versijos, kodėl ir kaip tai vyksta, – nėra. Paroda veiks iki 2017 m. gegužės 14 d.

Menininkas Karolis Vaivada:

„Kūriniai, kuriuos eksponuosiu parodoje, buvo sukurti 2015, 2016 ir 2017 metais. Didžiausias iššūkis buvo naujausias 2017 metų darbas, tiek dėl savo didelio formato, kokio iki šiol nebuvau daręs, tiek nauja LED technologija, kurią pabandžiau pritaikyti. (Senesniuose darbuose naudojau kiek kitokią LED technologiją.) Nemažesnis iššūkis buvo suspėti viską atlikti laiku pagal numatytą grafiką, nes technologinės paieškos gali atimti daugybę laiko.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments