Natų leidinyje „Šilta–šalta“ – naujienos iš garsų gyvenimo

I. M. Baranauskaitė. © Tomas Terekas

Pasirodė naujas Lietuvos muzikos informacijos centro natų leidinys pažengusiems pianistams „Šilta–šalta“. Jame – dešimt specialiai sukurtų lietuvių kompozitorių kūrinių vaikams.

Atiduodu šią muzikinę istoriją į vaikų rankas, kad ji keliautų ir keistųsi.

Ieva Marija Baranauskaitė

Toliau tęsdamas edukacinę Lietuvos muzikos seriją, šįkart Lietuvos muzikos informacijos centras į kūrybinį procesą įtraukė kompozitorius Ievą Mariją Baranauskaitę, Albertą Navicką, Tomą Kutavičių, Nailią Galiamovą ir Antaną Kučinską. Pagal pastarojo kūrėjo pjesių ciklą pavadinta ir visa rinktinė.

„Užsakymo pateikimas yra itin svarbus momentas, nes ne kiekvienas kompozitorius sugeba kurti vaikams, – pasakoja leidybos vadovė Sigita Ilgauskaitė. – Kartais kūrybos gairės kompozitorių sukausto, pasitaiko atvejų, kai sukurti kažką paprasto ir įdomaus tampa per daug sudėtinga, bet dažniausiai kompozitoriai puikiai įveikia visas užsakymo užduotis, kūrybiškai išspręsdami pateiktą sudoku“. 

A. Kučinskas. © Tomas Terekas

Galimybė atrasti lietuvių muzikos įvairovę

Prie kūrybinio galvosūkio sąlygų stipriai prisidėjo dvi patyrusios Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos fortepijono mokytojos Inga Vyšniauskaitė ir Vilija Geležiūtė. Tokias kompozitorių ir mokytojų partnerystes Lietuvos muzikos informacijos centras praktikuoja jau ne vienerius metus, pastebėjęs pozityvų jų poveikį kūrybiniams rezultatams. Juk labai svarbu, kad muzika būtų ne tik įdomi ir lavinanti, bet ir įveikiama atitinkamo pasirengimo vaikams.

Ne vienas kompozitorius kurdamas muziką įsivaizdavo istoriją – seno švyturio, porcelianinės balerinos ar pačių garsų, kurie gyvena savo gyvenimus, bendrauja ir miega, kai neskamba. „Kūrinyje stengiuosi atspindėti istoriją su personažais, įvykiais, atmosfera, kad klausant ir grojant pasakojimas būtų juntamas ir nugultų į širdį. Tada atiduodu šią muzikinę istoriją į vaikų rankas, kad ji keliautų ir keistųsi, iš daigelių užaugtų naujos gėlės ir išmargintų pasaulį“, – mintimis dalinosi kompozitorė Ieva Marija Baranauskaitė.

I. M. Baranauskaitė. © Tomas Terekas

Anot leidinio „Šilta–šalta“ redaktorių, nors fortepijono repertuaras yra gausus ir įvairus, nauji kūriniai suteikia galimybę mokytojams ir mokiniams atrasti daugiau įvairovės šiuolaikinėje muzikoje, suprasti jos muzikinę kalbą bei idėjas nuolat besikeičiančiame pasaulyje. 4–8 klasių muzikos ir meno mokyklų pianistams skirti kūriniai skatins naujus potyrius iš garsų gyvenimo, polifoninių istorijų, leis palakstyti pirštais po klaviatūrą ir padaryti jais oktavinį špagatą. 

Už galimybę skleisti muziką natomis, skatinti kompozitorius kurti vaikams bei inicijuoti naujus kūrinius, Lietuvos muzikos informacijos centras yra dėkingas savo rėmėjams – Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.

I. M. Baranauskaitė. © Tomas Terekas

Natų leidinį galite įsigyti Lietuvos muzikos informacijos centro parduotuvėje MusicLithuania.com.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments