„Chordos“ šventes kviečia pasitikti su šiuolaikine muzika iš viso pasaulio

Styginių kvartetas „Chordos“. © CHORDOS

Šventiniu laikotarpiu styginių kvartetas „Chordos“ šiuolaikinės muzikos garsais dalysis net su trijų miestų – Kauno, Šilutės ir Vilniaus – klausytojais. Jiems kolektyvas pristatys ypatingą programą „Koreliacijos“.

Norime pasidalinti išties įdomia šiuolaikine muzika, prisodrinta skirtingų šalių kompozitorių kultūriniais kodais.

Robertas Bliškevičius

Kitais metais jau 25 metų jubiliejų švęsiantis styginių kvartetas „Chordos“ per visą savo gyvavimo laikotarpį išlaikė ir tęsia savo pagrindinę misiją – mūsų šalies publikai pristatyti naujausius ir jau klasika tapusius lietuvių kūrinius, kartu supažindinti su įvairiausiomis XX–XXI a. šiuolaikinės muzikos tendencijomis.

Šventinių koncertų metu pristatoma programa „Koreliacijos“ – tai kolektyvo refleksija į šiandieninį pasaulį, kuriame intensyviai susiduria skirtingos žmonių veiklos, mąstymo kryptys, požiūriai, informacijos srautai. Iš pirmo įspūdžio – tai chaosas, kuriame galime prarasti save. Tačiau tik nuo mūsų pačių priklauso, ar jį sujungsime į mums prasmingą visumos ryšį. Ar pamatysime koreliacijas ir sukursime savo darną?

Styginių kvartetas „Chordos“. @ Tomas Terekas / „Muzikos ruduo“

Programą „Koreliacijos“ sudaro lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai. Joje koreliuoja šiuolaikinės muzikos estetika ir kitų stilių, skirtingų kultūrų įtakos bei kūrėjų kartos. Kaip kinta prasmės ir ryšiai, taip ir ši programa keičiasi, kiekvieno iš koncertų klausytojams siūlysianti atrasti vis naujas koreliacijas.

Kaip apie programą pasakoja vienas iš „Chordos“ įkūrėjų altistas Robertas Bliškevičius, dėl pandemijos vis dar jaučiamės suvaržyti, apriboti, dar ne itin daug turėjome progos pakeliauti, todėl pasižvalgyti po pasaulį kviečiame kitaip.

„Siūlome muzikinę kelionę po įvairius kraštus – nuo JAV iki Egipto, žinoma užsukant ir į pačią Lietuvą. Su klausytojais norime pasidalinti išties įdomia šiuolaikine muzika, prisodrinta skirtingų šalių kompozitorių kultūriniais kodais. Neabejojame, kad koncertai praturtins ir švenčių laukimą, ir patį metų pabaigos laikotarpį“, – teigia R. Bliškevičius.

Robertas Bliškevičius. © CHORDOS

Koncertuose klausytojai išgirs tokių jau legenda tapusių kompozitorių kaip Michael Nymano ar Arvo Pärto muziką. Taip pat amerikiečio Ken Benshoofo, serbų kompozitorės Alexandros Vrebalovos, egiptiečio Islam Chipsy, maestro Teisučio Makačino ir kitų kūrinius.

„Chordos“ koncertinę programą 2021 metais finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Kolektyvo partneriai – viešoji įstaiga „Meno genas“ ir Lietuvos kompozitorių sąjunga. Koncertą Šilutėje kartu dovanoja ir Šilutės Hugo Šojaus muziejus.

Bilietus į Kaune ir Vilniuje vyksiančius koncertus platina Bilietai.lt.

Styginių kvartetas „Chordos“. © CHORDOS

Gruodžio 13 d. 19 val. „Koreliacijos“ nuskambės Kauno menininkų namuose. Antrąją šv. Kalėdų dieną, gruodžio 26-ąją, 18 val. nemokamas koncertas įvyks Šilutės Hugo Šojaus muziejuje. Metų pabaigos muzikinė kelionė – gruodžio 29 d. 19 val. Kompozitorių namuose, Vilniuje.

Platesnę informaciją rasite „Chordos“ Facebook paskyroje.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments