MUZIKA ERDVĖJE 2016: Mato Drukteinio „Stebuklingojo Vilniaus šamanas“

Featured Video Play Icon

VOX ART pristato keturių dalių video ciklą – kūrybinės platformos MUZIKA ERDVĖJE 2016 metu kompozitorių įgyvendinti muzikiniai projektai Vilniaus mikrorajonuose, nagrinėjantys muzikos, visuomenės ir aplinkos ryšius.

Kokie bus jūsų norai, stovint tiesiai prieš „Akropolį“?

„Stebuklingojo Vilniaus šamanas“

Matas Drukteinis. „Stebuklingojo Vilniaus šamanas“
Atsitiktiniams balsams ir gyvai elektronikai

Atlieka: Matas Drukteinis (elektronika), praeiviai (balsai)
Vieta: sankryža prie prekybos ir pramogų centro „Akropolis“

Šiais laikais atsirandantys simboliai, posakiai, tradicijos formuoja naują tautinį paveldą, kurio dalis ilgainiui išlieka ir įsigali, kaip naujosios tautosakos pavyzdžiai. Daugybė vilniečių ir miesto svečių kiekvienais metais stoja ant vieno iš sostinės simbolio – „Stebuklo“ plytelės – pašnabždėti savo norų, kad jie išsipildytų. Tačiau galbūt savo norus galima patikėti ne tik šiai plytelei? Kokie bus jūsų norai, stovint tiesiai prieš „Akropolį“? Interaktyvios garsinės instaliacijos metu šamanas įrašo jūsų norą ir išgirsite, kaip šis nukeliauja į „norų išsipildymo katilą“, kur jau visi kartu skamba dešimtys ar šimtai troškimų. Kartu katile esantys norai išsipildo greičiau.

Matas Drukteinis – kompozitorius, kuriantis ne tik tradicinėms intrumentinėms sudėtims, bet taip pat ieškantis jungčių tarp muzikos ir kitų meno sričių (primiausia, architektūros) bei socialinio, psichologinio, kultūrinio poveikio.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments