M. Drėmaitės paskaita „Socialistinė urbanistika Lietuvoje: tarp paradinės ir ūkinės“

Renginio afiša.

Kovo 5 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Kauno fotografijos galerijoje vyks Marijos Drėmaitės paskaita „Socialistinė urbanistika Lietuvoje: tarp paradinės ir ūkinės“. Tai – Anton Roland Laub parodą  „Mobilios bažnyčios“ lydintis renginys. 

Marija Drėmaitė yra architektūros istorikė, tyrinėja dvidešimto amžiaus architektūrą ir dėsto Vilniaus universitete.

Paskaitoje bus aptariami socialistinės urbanistikos tikslai ir požymiai bendrame miestų modernizacijos kontekste, bandymai pertvarkyti didžiuosius miestus Vilnių ir Kauną sovietinėje Lietuvoje ir šių pertvarkų reikšmė bei palikimas.

Marija Drėmaitė yra architektūros istorikė, tyrinėja dvidešimto amžiaus architektūrą ir dėsto Vilniaus universitete, Istorijos fakultete. Parašė knygas „Progreso meteoras: Modernizacija ir pramonės architektūra Lietuvoje, 1918-1940 m.“(Vilnius: Lapas, 2016) ir „Baltic Modernism: Architecture and Housing in Soviet Lithuania“ (Berlin: Dom publishers, 2017). Su bendraautoriais parengė parodą ir knygą „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas, 1919-1939 m.“.

Anton Roland Laub paroda  „Mobilios bažnyčios“ Kauno fotografijos galerijoje veikia iki kovo 22 dienos. Parodoje pristatomos dvi kūrinių serijos – „Paskutinės Kalėdos“ ir „Mobilios bažnyčios“. Šiose darbų serijose Rumunijoje gimęs fotografas A. R. Laub tiria Nicolae Ceaușescu politinį ir kultūrinį paveldą. Urbanistikos aspektu gvildenama Naujausioji Bukarešto istorija ir Ceaușescu diktatūros stigmos yra viena pagrindinių jo, kaip fotografo, nagrinėjamų temų.

Parodą ir ją lydinčius renginius iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. 

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments