Išskirtinės sudėties ansamblis „Classic+“ virtualiai pristatys naują albumą

Classic+. © Atlikėjų nuotr.

Nors šiuo metu pasaulį pristabdė pandemija, bet muzikantų širdžių pulsas išliko toks pat, o idėjos skleidžiasi pačiais įvairiausiais pavidalais, ieškant naujų, efektyvių būdų jas pristatyti. Ansamblis „Classic+“ šiuo metu ruošia įdomią, netradicinę programą, kuri bus vainikuota kompaktinėje plokštelėje „Sukurk mane“.

Man patiko mūsų apibūdinimas – trys maštabiški instrumentai ir dangiškas sopranas.

Julija Karaliūnaitė

„Classic+“ sudaro Julija Karaliūnaitė (sopranas), Simona Zbarauskaitė (fortepijonas), Viktorija Smailytė (arfa) ir Agnė Dūkštaitė (akordeonas). Nuo 2017 m. ansamblis nuolat rengia skirtingas programas, neapsiribodamas vieno stiliaus ar žanro muzika, eksperimentuoja šiuolaikinės muzikos rėmuose. Visos atlikėjos yra respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatės, koncertuojančios Lietuvoje ir užsienyje, klausytojus kasmet džiuginančios naujais, netradiciniais sąskambiais. 

Muzikės, įgyvendinant savo projektą, bendradarbiauja su Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybe bei Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešąja biblioteka. Atlikėjos kūrybiniais mainais džiaugiasi su kompozitorėmis Vilte Žakevičiūte, Goda Marija Gužauskaite, Monika Sokaite, Beata Juchnevič bei Rūta Vitkauskaite, kurių kūryba neabejotinai atsidurs būsimame leidinyje. 

Paklausus apie kompaktinės plokštelės programos pasirinkimą ir kuo ji unikali, kolektyvo narė Julija Karaliūnaitė pasakojo: „Kilus idėjai išleisti kompaktinę plokštelę, pradėjome žiūrėti, kokią originalią programą turime ir pasirodė jog tai išskirtinai jaunosios kartos lietuvių moterų kompozitorių kūryba. Mūsų sudėtis išties netradicinė, galbūt net vienintelė tokia visame pasaulyje, tačiau suteikianti erdvės labai įvairiems tembrams ir garsinei amplitudei. Man patiko mūsų apibūdinimas – trys maštabiški instrumentai ir dangiškas sopranas. Ketiname rengti programą ne vien iš kūrinių, skirtų visam ansambliui. Manome, kad įvairūs deriniai tik praturtins ir paįvairins programą. Kol kas ji dėliojasi labai natūraliai. Norime skirti mūsų būsimą albumą visoms kuriančioms moterims.“

Classic+. © Atlikėjų nuotr.

 Jai antrina ir pianistė Simona Zbarauskaitė: „Negalima teigti, kad jaučiamas moteriškos kūrybos trūkumas, kaip tik norisi pasidžiaugti lietuvių moterų pasiekimais visame pasaulyje. Mūsų dėmesys labiausiai skiraimas jaunos kartos moterims kompozitorėms, kurių kūryba dar nėra taip plačiai žinoma. Labai norisi palaikyti jaunas kūrėjas ir parodyti, kad jos yra labai reikalingos.“

Plačiau apie būsimą programą ir kolektyvo veiklą galėsite išgirsti Vasario 25 d., 19 val. NB8 ART paskyroje facebooke.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments