Individualioms kūrėjų stipendijoms – papildomi 2,1 mln. eurų

Asociatyvi nuotrauka. © Micheile Henderson / Unsplash

Individualioms kultūros ir meno kūrėjų stipendijoms papildomai skiriama 2,1 mln. eurų. Tokį sprendimą priėmė kultūros ministro vadovaujama darbo grupė, rengianti pasiūlymus dėl priemonių, skirtų mažinti neigiamus karantino padarinius kūrėjams ir kultūros organizacijoms.

Vieno mėnesio stipendijos dydis – 600 eurų, ji gali būti mokama iki trijų mėnėsių.

Kultūros ministerija

Kaip praneša Kultūros ministerija, iš viso Individualioms kultūros ir meno kūrėjų stipendijoms numatyta skirti 2,7 mln. eurų. 2,1 mln. eurų skiriami iš šią savaitę Vyriausybės padidinto kultūros srities finansavimo, numatant 13,6 mln. eurų paskirstyti per Lietuvos kultūros tarybą.

Lietuvos kultūros taryba informavo, kad į balandžio mėnesį skelbtą individualių stipendijų kultūros ar meno kūrėjams konkursą pateikta beveik tūkstantis paraiškų. Šio konkurso etapo finansavimą nutarta padidinti 1 mln. eurų, individualioms kūrėjų stipendijoms ankstesniu sprendimu jau buvo nutarta paskirti 600 tūkst. eurų.

Papildomai 1,1 mln. eurų bus skirta dar vienam Individualių kultūros ir meno kūrėjų stipendijų konkurso etapui. Penktadienį nuotolinį posėdį surengusioje darbo grupėje sutarta, kad visos administracinės procedūros dėl papildomų stipendijų skyrimo turi būti atliktos iki liepos 1 dienos. Vieno mėnesio stipendijos dydis – 600 eurų, ji gali būti mokama iki trijų mėnėsių.

Darbo grupę sudaro kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas (pirmininkas), kultūros viceministrės Zita Bružaitė, Regina Jaskelevičienė ir Gintautė Žemaitytė, Kultūros ministerijos kancleris Laimonas Ubavičius, Profesionaliosios kūrybos ir tarptautiškumo politikos grupės vadovė Janina Krušinskaitė, Strateginio ir finansų valdymo skyriaus vedėja Ieva Macijauskytė, Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė, Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas, Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos valdybos pirmininkė Živilė Diavara, tos pačios asociacijos narė ir ekspertė Erika Godlevska, Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA direktorės pavaduotoja Martyna Gudaitė-Gulbinienė, Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno įstaigų asociacijos pirmininkė Rūta Prusevičienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus ir Interneto žiniasklaidos asociacijos pirmininkas Arnas Marcinkus.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments