Dvi jaunos menininkės kvestionuoja būties lengvumą

Renginio afiša.

Kovo 2 dieną, 18.15 val. Grafo galerijoje (Trakų g. 14, Vilnius) atidaroma Živilės Minkutės ir Eglės Pilkauskaitės paroda „Unbearable simplicity of being |Nepakenčiamas būties lengvumas“.

Tiek mano, tiek Živilės darbuose vyrauja siaura riba tarp naudojamų meninės raiškos priemonių laisvės ir kontrolės.

Eglė Pilkauskaitė

Parodoje pristatoma jaunosios kartos menininkių Ž. Minkutės ir E. Pilkauskaitės kūryba. Nors menininkės atstovauja skirtingas meno sritis ir savo išraiškai naudoja skirtingas menines kalbas – Ž. Minkutė pristatys grafikos darbus, E. Pilkauskaitė – skulptūrinius objektus, piešinius ir antspaudus, joms abiem yra būdingas darbuose randamas ir sunkiai išartikuliuojamas, rodos, paprastumu ir lengvumu įkrautas emocionalumas.

Menininkė Eglė Pilkauskaitė:

„Dauguma parodoje eksponuojamų mano darbų sukurti 2016-2017 metais.
Didžiausia užduotis buvo logistika ir darbas su kitų profesijų specialistais. Projekto „Simbiozė“ įgyvendinimui naudojau skirtingas technikas, pradedant bronzos liejimu, baigiant lazeriniu skenavimu ir spauda. Visuomet analizuoju medžiagas, jų istoriją, kuri lemia tolesnę kūrinio transformaciją. 

Parodą eksponuosime kartu su Živile Minkute. Nors mūsų kūrybos atspirties taškai skirtingi, bet, mano nuomone, mes susitinkame procese. Tiek mano, tiek Živilės darbuose vyrauja siaura riba tarp naudojamų meninės raiškos priemonių laisvės ir kontrolės.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments