Moksleivių muzikos kūrinių konkursas „Mano nata“ įvyks: laukia dalyvių paraiškų

Konkurso „MANO NATA“ viena iš laureačių, 2019 m. © Tomas Terekas / Mano nata

Liko paskutinės dienos, kai mokiniai gali pateikti savo sukurtas kompozicijas šiemet jau 11-ąjį kartą rengiamam Nacionaliniam moksleivių muzikos kūrinių konkursui „Mano nata 2020“. Konkursą organizuojanti viešoji įstaiga „Mano nata“ nusprendė dėl karantino konkurso neatšaukti, tačiau keičiasi kai kurios sąlygos bei konkurso eiga.

Šiais metais dalyviai savo sukurtus kūrinius ir užpildytą paraiškos formą privalo pateikti elektroniniu būdu

Žydrė Jautakytė-Jankevičienė

Nuo 2010-ųjų kasmet rengiamas Nacionalinis moksleivių muzikos kūrinių konkursas „MANO NATA“ telkia Lietuvos bendrojo lavinimo, konservatorijų, gimnazijų ir muzikos mokyklų moksleivių kūrybines pajėgas, skatina moksleivius domėtis šiuolaikine akademine muzika ir pasirinkti kompozicijos studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Iš kelių dešimčių konkursui pateikiamų partitūrų autoritetingų kompozitorių žiuri atrenka geriausius kūrinius konkurso baigiamajam koncertui. Konkurso laureatams dvejose mokyklinio amžiaus grupėse įteikiami vitražo prizai ir diplomai, specialius prizus pelno jauniausias konkurso dalyvis ir geriausias kūrinių atlikėjas arba atlikėjų ansamblis.

Dėl šalyje paskelbtos ekstremalios situacijos ir karantino, buvo nuogąstaujama, kad šiais metais konkursas neįvyks. Tačiau, anot organizatorių, koronaviruso pandemija koreguoja tik dalį planų, šiek tiek keičiasi konkurso sąlygos. „Užtikriname, kad konkursas tikrai įvyks. Tačiau šiais metais dalyviai savo sukurtus kūrinius ir užpildytą paraiškos formą privalo pateikti elektroniniu būdu. Komisija taip pat posėdžiaus ir kūrinius, kurie keliaus į baigiamąjį etapą, atrinks virtualiai“, – sako viešosios įstaigos „Mano nata“ direktorė Žydrė Jautakytė-Jankevičienė. Kūrinius konkursui, kaip ir kiekvienais metais, reikia pateikti iki 2020 metų gegužės 1 dienos imtinai. 

Taip pat nukeliamas baigiamasis konkurso etapas – koncertas, kurio metu išrenkami nugalėtojai. Jis įprastai vykdavo birželio pradžioje, tačiau šiais metais koncertas įvyks tuomet, kai baigsis karantinas. Naują datą organizatoriai žada paskelbti vėliau.

Daugiau informacijos rasite ČIA.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments