Lietuvos kino centras rems baigiamųjų kino ir televizijos katedros studentų diplominių filmų gamybą

LMTA Rektorius Zbignevas Ibelgauptas ir LKC direktorius Rolandas Kvietkauskas. ©LKC

Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija pasirašė susitarimą dėl bendro baigiamųjų kino ir televizijos katedros studentų diplominių bakalauro ir magistro darbų – kino filmų – gamybos finansavimo 2020 – 2024 metais. Juo siekiama sudaryti geresnes sąlygas akademijos absolventams įgyvendinti savo kūrybinius sumanymus ir geriau pasirengti profesinei veiklai kino industrijoje.

Šiemet į paramą pretenduoja 19 diplominių filmų.

„Lietuvos kino centras nuosekliai siekia rasti būdų jaunųjų talentų rėmimui. Finansuojame pirmuosius režisierių filmus po studijų baigimo, atskira paraiškų kategorija yra skirta ilgametražio kino debiutantams, skiriama parama dalyvauti įvairiuose mokymuose. Kino kūrėjams atsiranda daugiau galimybių, bet tuo pačiu didėja konkurencija, reikalavimų kartelė naujai ateinantiems į kiną gana aukšta.

Todėl labai svarbu, kad LMTA absolventai turėtų geresnes sąlygas realizuoti savo kūrybinius sumanymus, o tuo pačiu pabandytų įgyvendinti projektus pagal sąlygas, priartintas prie profesionalios kino industrijos veikimo modelio“, – sako kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Sutartimi Lietuvos kino centras penkerius metus įsipareigoja skirti papildomą finansavimą studentų diplominių bakalauro ir magistro darbų gamybai. Vienam projektui skiriama suma negalės viršyti 5000 eurų, bei sudaryti daugiau nei 50 procentų nuo bendros LKC  ir LMTA suteikiamos sumos vieno diplominio filmo gamybai.

LKC skirtas finansavimas galės būti naudojamas ir paslaugoms, kurias kino filmo gamybai galėtų suteikti akademija, tačiau dėl turimų laiko išteklių, galimų teikti paslaugų kiekio ar kokybės, to padaryti negali.

Šiemet Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje kino ir televizijos katedroje į paramą pretenduoja 19 diplominių filmų.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments