Festivalis „ConTempo“ menininkams siūlo didžiausią sceną – miestą

Opera ALFA. © Martynas Plepys

Rugpjūtį Kaune ir Kauno rajone vyksiantis scenos menų festivalis „ConTempo“ kreipiasi į Lietuvoje gyvenančius kūrėjus ir kviečia tapti festivalio programos dalimi. Projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” inicijuotas „ConTempo“ vyks jau trečią kartą.

Ieškome menininkų kurie nebijo išeiti iš komforto zonos ir yra pasiruošę rizikuoti.

Gintarė Masteikaitė

Per dvejus metus festivalis tapo išskirtiniu ir gyventojų itin laukiamu vasaros meno įvykiu, nukeliančiu į netikėčiausias Kauno ir Kauno rajono vietas – nuo operos industriniame angare iki šiuolaikinio cirko autobusų stoties laukimo salėje. Šiemet organizatoriai siekia „atsigriebti“ už praėjusius pandeminius metus ir pristatyti įspūdingą tarptautinę programą bei įdomiausius Lietuvos menininkų darbus.

Kviečia iššūkiams pasiruošusius kūrėjus 

„Ruošdami festivalio „ConTempo“ programą iš karto ruošiame A ir B jos variantus – praėję metai mus išmokė žongliruoti kūrybiniais sprendimais ir aktyviai įtraukti menininkus į spektaklių pritaikymą skirtingiems scenarijams. Skelbdami atvirą kvietimą tikimės sulaukti pasiūlymų, kaip esamus ar dar tik kuriamus darbus pritaikyti mūsų didžiausiai scenai – miestui. Ieškome menininkų kurie nebijo išeiti iš komforto zonos ir yra pasiruošę rizikuoti, adaptuodami savo kūrybą ne tik prie netradicinių erdvių, bet ir prie besikeičiančios situacijos“, – apie kvietimo lūkesčius kalba „ConTempo“ meno vadovė Gintarė Masteikaitė.

WheredoIconnect. © Martynas Plepys

Organizatoriai pabrėžia, kad atvirame kvietime gali dalyvauti ne tik lietuvių menininkai ar kolektyvai, bet ir užsieniečiai, gyvenantys ir kuriantys Lietuvoje. Pasiūlymus festivaliui galima teikti pildant šią atviro kvietimo anketą, kurią rasite ČIA. Pasiūlymus galima teikti iki balandžio 4 dienos.

Tarptautinė programa su scenos menų žvaigždėmis

Anot Gintarės Masteikaitės, šie metai festivaliui yra it žemas startas prieš didžiausią šventę – pagrindinius Europos kultūros sostinės metus. „Esame sau išsikėlę ne vieną tikslą, jau turime paruošę kvapą gniaužiančią šių metų tarptautinę programą. Joje – tokie vardai, kaip Claudio Stellato (Belgija), Jordi Gali (Prancūzija, Katalonija) ar Alexander Vantournhout (Belgija).  Žiūrovų laukia ilgiausia ir didžiausia meninė bei edukacinė programa, renginiai dar neišnaudotose miesto erdvėse, naujos partnerystės su miesto organizacijomis ir, žinoma, aktyvus miesto ir Kauno rajono gyventojų dalyvavimas. 

Noriu paraginti Kauno ir Kauno rajono bendruomenes bei organizacijas siūlyti savo idėjas dėl bendradarbiavimo, erdvių ar kitokio kūrybiško įsitraukimo į patį festivalį. Festivalis yra mūsų visų, o išgyvenus šį sunkų laikotarpį, bendrystė kaip niekada svarbi“, – sako Gintarė Masteikaitė.

Festivalis „ConTempo“. ©Martynas Plepys

Plačiau apie festivalį – www.contempofestival.lt. Festivalį pristato „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022”, organizuoja VšĮ „Kultūros platforma“, finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybės.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments