LMTA Balkono teatre – džiazas, dokumentika ir įžymybių buitis

„Metai, pilni dramos“. © Organizatorių nuotr.

Artėjant ilgajam Vėlinių savaitgaliui, Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į nemokamus renginius, šią savaitę vyksiančius LMTA Balkono teatre. Repertuare – džiazo muzikos koncertas, intriguojanti estų dokumentinio filmo premjera ir audiovizualinis pasirodymas, kurio savotiškais personažais tapo daugelis visuomenei puikiai pažįstamų kūrėjų.

Tai savotiška brandos istorija, išbandanti kultūros vartojimo žmogiškąsias ribas ir klausianti, ar menas gali pakeisti gyvenimą.

Filmas „Metai, pilni dramos“

Jau trečiadienį, spalio 28 d., 19 val. Balkono teatro scenoje įvyks LMTA džiazo katedros studentų grupės „GO BAND“ koncertas. Jaunieji džiazo muzikos atlikėjai Rasa Gorytė, Andrius Savčenko, David Avetisyan, Mihail Novikov, Titas Jukšta ir Artur Duckij klausytojams parengė programą, kurioje skambės daugeliui puikiai pažįstamų džiazo kompozicijų aranžuotės. Koncerto programoje – Kurt Elling, Hiatus Kaiyote, Joseph Kosma, Eden Ahbez, Consuelo Velásquez, Otis Blackwell, Bobby Timmons ir Komitas kūriniai.

Go Band. © Atlikėjų nuotr.

Penktadienį, spalio 30 d., 19 val. teatro ir kino mėgėjams bus pristatytas dokumentinis filmas „Metai, pilni dramos“ (2019). Talentingų Estijos teatro bei kino kūrėjų sukurtas kino filmas gimė įdomaus kultūrinio eksperimento pagrindu. Filmo kūrėjai surengė konkursą, kurio metu ieškojo žmogaus, niekada nebuvusio teatre, tačiau norinčio už tam tikrą atlygį peržiūrėti ir recenzuoti visus Estijos teatrinio sezono spektaklius.

Šiam darbui buvo pasamdyta Alissija – 21-erių metų mergina iš nedidelio estų provincijos miestelio, sutikusi per 365 dienas peržiūrėti ir apžvelgti 224 spektaklių premjeras. Kilusi iš provincijoje gyvenančios rusakalbės šeimos, Alissija nieko nežino apie scenos menus, tačiau nusprendžia priimti iššūkį, persikelti į sostinę ir pasinerti į beprotišką kultūros katilą.

Kadras iš filmo „Metai, pilni dramos“.

Pamažu, susidūrusi su klausimais apie save pačią, savo tapatybę ir savo vietą visuomenėje, Alissija pradeda suvokti neturinti kitos išeities, kaip tik stoti akistaton su praeities traumomis ir dar kartą permąstyti save bei ateitį, dėl kurios verta gyventi. „Metai, pilni dramos“ – tai savotiška brandos istorija, išbandanti kultūros vartojimo žmogiškąsias ribas ir klausianti, ar menas gali pakeisti gyvenimą. Filmas rodomas estų ir rusų kalbomis su titrais anglų kalba.

Vėlinių išvakarėse, šeštadienį, spalio 31 d. 19 val. LMTA žiūrovus pakvies į spalvingą ir dinamišką keistenybių galeriją, pavadinimu „PAN OPTICUM (collection of curiosities)“. Tai teatro režisūros studijas Eimunto Nekrošiaus vadovaujamame kurse baigusios Gretos Štiormer, videomenininkės Austės Urbanavičiūtės ir scenografės Saulės Gerikaitės kurtas audiovizualinis spektaklis, paremtas meniniu tyrimu, kurio esmė – įvairių personažų asmeninių patirčių dokumentacija.

Pan opticum afiša. © Organizatorių nuotr.

Kūrinio dalyviai – Valentinas Masalskis, Marija Kavtaradzė, Nijolė Oželytė, Gabrielė Labanauskaitė, Dainius Liškevičius, Simonas Nekrošius ir daugelis kitų – buvo įgalinti patys filmuoti savo kūrybinę ir buitinę kasdienybę bei tokiu būdu kurti savo naratyvą žiūrovui. Įvairialypė veikėjų išgyvenimų ir būsenų kolekcija tampa kolektyvine kūrybinio identiteto ieškojimo patirtimi. Audiovizualinis spektaklis „PAN OPTICUM (collection of curiosities)“ yra 2019 m. Scenos meno darbų eskizų konkurso „Balkono okupacija“ laureatas.

Visi renginiai nemokami, tačiau į juos būtina registracija internetu. LMTA Balkono teatro renginiai organizuojami laikantis visų LR Vyriausybės pateiktų reikalavimų ir rekomendacijų viešų renginių organizatoriams.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments